Auto Bar Jankowo wraca do menu na wynos po kontroli

  • Napisane przez  DSI
Fot. Map Google Fot. Map Google

Kilka dni temu informowaliśmy, że Auto Bar Jankowo – powiadomił, że postanowił otworzyć się na gości i zezwolić na posiłki wewnątrz lokalu. Efektem tego była kontrola inspektorów sanepidu.

Postanowiliśmy, że od poniedziałku otwieramy nasza sale dla gości którzy chcą zjeść normalnie w lokalu i nie będę się przejmować tym co nam narzucają – pisał właściciel.

W ten sam dzień przybyli inspektorzy i przeprowadzili kontroli lokalu, informując o możliwości kary w wysokości 30 tys. zł. Przeprowadzili również standardową kontrolę czystości i spisali protokół.

Jak wyjaśnił właściciel w obecnej sytuacji finansowej nie jest wstanie walczyć z kosztami i ewentualnymi karami – co nas nie dziwi- dlatego postanowił zrezygnować z pełnego otwarcia lokalu i powrotu do dań na wynos.

Dziękujemy wszystkim którzy nas poparli w akcji #Otwieramy ale chcemy zaznaczyć że służby porządkowe które były na  kontroli Miały  wytyczne od rządu a to jest ich praca i muszą tą pracę wykonać – napisali właściciele po kontroli.

Sytuacja restauratorów nie jest do pozazdroszczenia, jak i wielu innych gałęzi gospodarki, handlu i biznesu. Konieczne są zmiany i alternatywne rozwiązania.

Ciekawa rozmowa z Adwokat Magdaleną Wilk

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej