Fotografia Euniki Gądek

  • Napisał 
Ola Gądek w obiektywie Euniki Ola Gądek w obiektywie Euniki

Co jakiś czas na DSI prezentuję sztukę lub rzemiosło artystów mieszkających na terenie powiatu drawskiego. Ostatnio zapoznałem Was z rzeźbą Marty Frankowskiej. Dziś przyszedł czas na fotografię Euniki Gądek.

Na jej fotografię trafiłem, jak to często teraz bywa, w Internecie. Prezentowane przez fotografkę obrazy emanowały subtelnością barw i klimatem. Zapytałem Eunikę czy zechciałaby zaprezentować kilka zdjęć na Drawskich Stronach Internetowych. Zgodziła się. :)

Oczywiście zapytałem o pasję Euniki jaką jest fotografia. Oto co mi odpowiedziała:

Jeszcze kilka lat temu nie pomyślałabym, że fotografia stanie się moją pasją, ale od dwóch lat wciągnęła mnie i to tak całkiem poważnie ;) Początkowo może efekty nie były powalające, a wręcz bym powiedziała, że  marne. Z upływem czasu zdjęcia zaczęły nabierać wyrazu, chociaż wciąż im daleko do ideału. Skupiam się na fotografii portretu, ale również fascynuje mnie fotografia krajobrazowa i przyrodnicza. W tym roku zaczęłam przygodę z makrofotografią i muszę przyznać, że świat makro jest niesamowity. Jednak największą radość sprawia mi fotografowanie dzieci i stąd jest ich najwięcej na moich zdjęciach...wychodzą bardzo naturalnie i sprawiają, że oglądając je na fotografiach od razu pojawia się uśmiech na twarzy :) Moim mottem w fotografowaniu stał się cytat: 

  • Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali. - Don McCullin . 

Eunika Gądek

Eunika na co dzień mieszka w Dalewie, aktualnie robi kurs technika leśnika w Szkole Leśnej w Goraju i pracuje w Agencji Ochrony "Szabel" w Drawsku Pomorskim. W galerii prace Euniki Gądek, a jeśli chciałby zobaczyć więcej zapraszamy na blog Euniki

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto