Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Łukasz Smoleński: Z życia klubu LKS Lech Czaplinek

 • Napisane przez  Łukasz Smoleński
Fot. Łukasz Smoleński Fot. Łukasz Smoleński

Rok 2020 dobiegł końca. W tym artykule postaram się podsumować jaki to był czas dla Lecha Czaplinek jak również przedstawić plany, cele na 2021 rok.

Pomimo panującej pandemii i wprowadzonych obostrzeń, ograniczeń i zakazów, rok 2020 organizacyjnie można zaliczyć do udanych. W czerwcu ubiegłego roku wykonano renowację boiska głównego na stadionie miejskim poprzez nawożenie i zabiegi pielęgnacyjne murawy. We wrześniu wspólnymi siłami osób związanych z naszym klubem oraz Iras Czaplinek, pracowników Zakładu Remontu Dróg, Mostów i Ulic w Czaplinku rozpoczęto prace nad zagospodarowaniem terenu za bramką od strony komisariatu policji na cele boiska treningowego.

W grudniu zakończono na stadionie miejskim instalację zautomatyzowanego systemu nawadniania boiska. Ta inwestycja była możliwa do zrealizowania dzięki pieniądzom otrzymanym w ramach budżetu obywatelskiego miasta oraz od sponsorów, a w najnowszym wydaniu „Fleszu Czaplinka” opowiadają o niej członek zarządu Kamil Lutyński oraz prezes klubu Wojciech Pauliński. 

Pod względem sportowym ten ubiegły rok również można zaliczyć do udanych. Bardzo dobre wyniki w swoich rozgrywkach ligowych w rundzie jesiennej osiągnęły nasze drużyny:

 • - trampkarze trenera Dariusza Łacnego zajmują 5. miejsce w tabeli grupy 1 C1 trampkarz Koszalin,
 • - juniorzy młodsi trenera Jakuba Łacnego zajmują 1. miejsce w tabeli koszalińskiej I ligi okręgowej B1 junior młodszy,
 • - juniorzy starsi trenera Jacka Stawskiego są liderami w rozgrywkach grupy 2 A1 junior Koszalin,
 • - seniorzy trenera Piotra Kibitlewskiego zajmują 10. miejsce w tabeli IV ligi zachodniopomorskiej,
 • - oldboje zajmują 7. miejsce w tabeli I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów.

Obszerne podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu wszystkich drużyn Lecha Czaplinek zamieściłem w artykułach w Kurierze Czaplineckim nr 171 i 172.

Łukasz Smoleński: Z życia klubu LKS Lech Czaplinek
boisko boczne zimową porą

Ta runda pomimo panującej pandemii i licznych obostrzeniach, ograniczeniach z nią związanych, jak już wcześniej wspomniałem, była pod względem wyników sportowych dosyć dobra. Pomimo skromnego budżetu pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie nawiązać równorzędną walkę z drużynami z większych ośrodków miejskich, gdzie możliwości finansowe są o wiele większe niż w naszym mieście. Warto tu wspomnieć m.in. o meczu z zespołem MKP Szczecinek, z którym zremisowaliśmy 1:1 po kontrowersyjnym rzucie karnym w doliczonym czasie gry drugiej połowy czy też o przegranym 2:4 spotkaniu z drużyną Vinety Wolin, z którą prowadziliśmy 2:1 po pierwszej połowie. Ponadto potrafiliśmy powalczyć z zespołem Hutnika Szczecin, który na mecz do Czaplinka przyjeżdżał jako lider rozgrywek. Pomimo stracenia dwóch bramek podjęliśmy walkę, odrobiliśmy straty i doprowadziliśmy do remisu 2:2. Niestety po wykorzystanym rzucie karnym w doliczonym czasie gry mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Hutnika 3:2. Cieszy również fakt, że kadry wszystkich drużyn reprezentujących nasz klub są dosyć liczne i w każdej z nich znajduje się co najmniej 20 zawodników, w większości mieszkających na terenie miasta i gminy Czaplinek, co świadczy o wysokim poziomie szkolenia i powoduje, że nie odstajemy pod tym względem na tle większych miast.

Łukasz Smoleński: Z życia klubu LKS Lech Czaplinek
stadion miejski zimową porą

W tym miejscu pragniemy również podziękować za okazaną pomoc, życzliwość oraz wsparcie w minionym roku naszym działaczom, sympatykom, kibicom oraz sponsorom, do grona których należą:

 • - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe IRAS Ireneusz Gacki
 • - Urząd Miejski w Czaplinku
 • - USŁUGI GASTRONOMICZNE Wojciech Kusa 
 • - MEBKUS Mirosław Kusa
 • - Firma budowlana JAN-BUD Jan Sobol
 • - Ośrodek wypoczynkowy KUSY DWÓR Krzysztof Kusa
 • - BENEKO Bernard Bubacz 
 • - MAJK – TEXTILE Maciej Wójcik
 • - RIMASTER POLAND Sp. z o.o. Iwona Uszakiewicz
 • - Stacja paliw MOYA Cezary i Tomasz Czech
 • - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe LIRAS Maria Gacka
 • - Malarnia proszkowa Jarosław Bojdo
 • - Swojskie wyroby TOMASZ Tomasz Suska
 • - Zakład torfowo-borowinowy WOKAS S.A. Czarne Małe
 • - Usługi Ogólnobudowlane Adrian Hrybowicz
 • - LIFESTYLE Krzysztof Branicki
 • - Leszek Łodziato
 • - VITAMED Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Bartłomiej Aleksander

 

 

 

Łukasz Smoleński: Z życia klubu LKS Lech Czaplinek
System nawadniania murawy już działa

Rok 2021 stawia przed nami nowe cele, plany i wyzwania. W miesiącach wiosennych zostaną wznowione prace nad zagospodarowaniem obszaru stadionu miejskiego za bramką od strony ulicy Drahimskiej. Jako klub zwróciliśmy się do urzędu miejskiego z prośbą o pozyskanie nowego terenu celem przekształcenia go w boisko treningowe. W planach mamy również wykonanie systemu nawadniania boiska bocznego znajdującego się obok komisariatu policji.

Łukasz Smoleński: Z życia klubu LKS Lech Czaplinek
Łukasz Smoleński

Pod względem wyników sportowych pragniemy i życzymy sobie, aby ten 2021 rok był równie udany lub jeszcze lepszy niż ten miniony. Jeśli sytuacja epidemiczna i związane z nią obostrzenia, ograniczenia, zakazy pozwolą, to drużyna seniorów Lecha rozegra w ramach przygotowań do rundy wiosennej IV ligi zachodniopomorskiej 5 meczów sparingowych:

 • - 23 stycznia z Olimpem Złocieniec na euroboisku w Złocieńcu,
 • - 30 stycznia z Sarmatą Dobra na euroboisku w Drawsku Pomorskim,
 • - 6 lutego z KP Drawsko Pomorskie na euroboisku w Drawsku Pomorskim,
 • - 13 lutego z Calisią Kalisz Pomorski na euroboisku w Kaliszu Pomorskim,
 • - 20 lutego z Notecią Czarnków na euroboisku w Wałczu.

Zachęcamy wszystkich naszych kibiców oraz sympatyków do śledzenia profili naszego klubu na portalach internetowych: Facebook pod adresem https://www.facebook.com/LechCzaplinekk, Instagram pod adresem https://www.instagram.com/lech_czaplinek/ oraz YouTube pod adresem https://www.youtube.com/channel/UCVSPSUAIxx8xO3Y4FtONIDg. Znajdują się na nich m.in. bieżące informacje z życia klubu, zapowiedzi meczy, fotorelacje, skróty ze spotkań ligowych oraz terminarze spotkań wszystkich naszych drużyn. Jednocześnie zachęcamy do finansowego wsparcia Lecha Czaplinek poprzez wpłaty na konto Pomorskiego Banku Spółdzielczego: 24 8581 1027 0400 0811 2000 0001.

Dodatkowe informacje

 • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej