Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ruszyła kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Czaplinku. Jest spora kwota na pomysły

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan, Archiwum Fot. Adam Cygan, Archiwum

4 stycznia rozpoczęła się  III edycja  budżetu obywatelskiego w gminie Czaplinek.  Czaplinecki ratusz zaprasza wszystkich do składania swoich wniosków. Zgłoszenia można składać do 12 lutego. Na budżet obywatelski w 2021 roku urząd przeznaczył kwotę 128 000, 00 zł. Wybrane przez mieszkańców projekty będą realizowane od 4 maja do końca 2021 roku.

Harmonogram budżetu obywatelskiego 2021 w Czaplinku

  • Zgłaszanie projektów: od 4 stycznia 2021 r. do 12 lutego 2021 r.
  • Ocena zgłoszonych projektów: od 15 lutego do 26 marca 2021 r.
  • Głosowanie na projekty: od 1 do 23 kwietnia 2021 r.
  • Ogłoszenie wyników: do 30 kwietnia 2021 r.

Każdy zgłaszany projekt powinien dotyczyć zadań własnych gminy Czaplinek o okresie realizacji zamykającym się w ramach jednego roku budżetowego.

Może mieć za przedmiot wyłącznie określone zadanie inwestycyjne rozumiane jako całość; nie jest dopuszczalne zgłaszanie projektu w postaci części zadania (np. prac projektowych bez robót budowlanych lub odwrotnie). Musi być zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Nie może kolidować z założeniami wynikającymi z planów i programów dotyczących rozwoju gminy, programami pomocowymi, przedsięwzięciami wynikającymi z wieloletniej prognozy finansowej oraz już ujętymi w budżecie gminy. Musi spełniać warunek ogólnodostępności, który oznacza zapewnienie ogółowi mieszkańców możliwość nieodpłatnego korzystania z efektów realizacji projektu wybranego w ramach budżetu obywatelskiego. W przypadku projektów infrastrukturalnych, remontowych lub polegających na zakupie sprzętu lub urządzeń w wymiarze co najmniej 25 godz. tygodniowo pomiędzy godz. 6.00 – 20.00, z uwzględnieniem w miarę możliwości soboty lub niedzieli. W przypadku projektów innych niż inwestycyjne realizacja powinna odbywać się w przestrzeni publicznej, umożliwiając wszystkim zainteresowanym mieszkańcom możliwości korzystania w pełnym zakresie z efektów realizacji zadania”. Zakładać realizację zadania na terenach będących w posiadaniu gminy Czaplinek. Zadania mogą być także realizowane na terenach spółdzielni mieszkaniowych oraz wspólnot mieszkaniowych i terenach należących do innych podmiotów położonych w granicach administracyjnych miasta Czaplinek pod warunkiem uzyskania zgody spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej bądź innego podmiotu władającego tym terenem.

Szczegóły można uzyskać w uchwałach Nr XII/108/19 Rady Miejskiej w Czaplinku z dnia 24 października 2019 r. w sprawie budżetu obywatelskiego gminy Czaplinek oraz Nr XXVI/232/20 Rady Miejskiej z dnia 26 listopada 2020 roku w sprawie zmiany uchwały w sprawie budżetu obywatelskiego gminy Czaplinek.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej