Dzisiaj uczcili pamięć poległych żołnierzy w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa

  • Napisane przez  CSWL, DSI
Fot. CSWL Fot. CSWL

9 lat temu w Afganistanie poległo 5 żołnierzy 20 Brygady Zmechanizowanej. Żołnierze, pracownicy RON Garnizonu Drawsko i Kombatanci Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło Drawsko Pomorskie dzisiaj, w DNIU PAMIĘCI O POLEGŁYCH I ZMARŁYCH W MISJACH I OPERACJACH WOJSKOWYCH POZA GRANICAMI PAŃSTWA pamiętali o poległych Bohaterach.

Spotykając się na Mszy Świętej w Kaplicy Garnizonowej w Olesznie upamiętnili pamięć poległych. Po uroczystej mszy spotkali się przy tablicy upamiętniającej najwyższą ofiarę, jaką czasami składają żołnierze, przelewając krew na krańcach świata.

Delegacje zapaliły symboliczne znicze, a Komendant Garnizonu Drawsko płk Marek GMURSKI podkreślił jak ważny i trudny to czas dla rodzin poległych, bo zbliżają się święta Bożego Narodzenia.

Zewsząd płyną radosne życzenia, rozbrzmiewają kolędy, a przy stole pozostaje puste miejsce. Dla rodzin nie jest ono tylko symbolem, przypomina o bolesnej stracie i pustce, której nie da się wypełnić. Dlatego to takie ważne, abyśmy o nich pamiętali.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej