Przedsiębiorstwo Rybackie Złocieniec nie chce Społecznej Straży Rybackiej na „swoich” jeziorach ?

  • Napisane przez  DSI
Przedsiębiorstwo Rybackie Złocieniec nie chce Społecznej Straży Rybackiej na „swoich” jeziorach ?

Tak wynika z komunikatu udostępnionego przez Społeczną Staż Rybacka Powiatu Drawskiego. Z dniem stycznia wchodzi w życie umowa pomiędzy PZW o. Koszalin a Przedsiębiorstwem Rybackim w Złocieńcu. Jak informują strażnicy rybaccy w umowie jest punkt dotyczący ich działalności na wodach dzierżawionych przez Przedsiębiorstwo Rybackie w Złocieńcu.

Strażnicy rybaccy wskazują, że mówi on iż Okręg zobowiązuje się do ochrony udostępnionych wód Spółki poprzez członków PZW będących członkami Społecznej straży Rybackiej Powiatu Drawskiego i Świdwińskiego, współpracując w tej dziedzinie ze Spółką , Państwową Strażą Rybacką i Policją.

SSR Powiatu Drawskiego i Świdwińskiego może chronić inne wody spółki na podstawie pisemnego porozumienia lub zlecenia kontroli wystawionego przez spółkę.

Przedsiębiorstwo nakazuje przestrzeganie umowy

Zostaliśmy zobligowani przez Panią Dyrektor Przedsiębiorstwa Rybackiego do ścisłego przestrzegania zawartej umowy. Wobec braku porozumienia na ochronę wód  od dnia 1 stycznia będziemy działać tylko na wodach PZW oraz wodach udostępnionych przez Spółkę – informują strażnicy społęcznicy

Wskutek tego na akwenach dzierżawionych przez PG Złocieniec nie będą:

  • ściągać nielegalnych sieci
  • sprawdzać ważności zezwoleń na wędkowanie.

Strażnicy zapowiadają że będą działać dalej na jeziorach:

  • Czaple Duże i Małe
  • Małe Dołgie
  • Krzywe Dębsko
  • Szerokie

Konieczna interwencja władz powiatu i gmin

Strażnicy i wędkarze nie kryją oburzenia. Bez ich udziału poprzez umowę ograniczono ich społeczne działanie. Bardzo ważne dla turystyki i prawidłowej gospodarki rybackiej. Teraz potrzebują wsparcia. Konieczne jest aby usiąść do rozmów i wypracować porozumienie. Strażnicy rybaccy w naszym powiecie są bardzo aktywni i mają już wiele sukcesów w zwalczaniu kłusownictwa, dlatego sytuacja ograniczenia ich działalności jest conajmniej niezrozumiała.

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej