Razem na święta

  • Napisane przez  Katarzyna Horba
Razem na święta

Szkolne Koło Wolontariatu w szkole w Kaliszu Pomorskim wraz ze świetlicą szkolną mimo panującej pandemii aktywnie włączyło się w ogólnopolską akcję „Razem na święta”.  Nauczyciele  i przebywający w szkole uczniowie wspólnie  wykonali  wiele działań na rzecz potrzebujących.  Kartki świąteczne wraz z życzeniami, ozdoby świąteczne oraz skrzaty zostały przekazane na kiermasz świąteczny, który   zorganizowała  pani Beata Kowalczyk. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany dla Kajtusia na terapię genową w walce z SMA. Nie zapomniano również  o Sandrze, która również zmaga się z chorobą SMA.  Wykonane  rzeczy, będą przekazywane na licytację na portalu społecznościowym prowadzoną przez panią Edytę. Każda dołożona cegiełka staje się szansą na skuteczną pomoc.

Szkolne Koło Wolontariatu nie zapomniało również o zwierzętach. Już w listopadzie rozpoczęło zbiórkę karmy, przysmaków, koców i innych akcesoriów  dla zwierząt przebywających w schronisku. Dzięki  akcji, która  potrwa do lutego 2021 r. codzienność przebywających tam psów i kotów  nie będzie szara i smutna.

Nauczyciele i uczniowie z klasy IV a i VIII c nie zapomnieli w tym szczególnym okresie o potrzebujących rodzinach w naszym mieście. Wspólnie przygotowali świąteczne paczki aby następnie obdarować nimi swoich przyjaciół.

Wszystkie podjęte przedsięwzięcia kolejny raz udowodniły, że potrafimy pomagać i brać odpowiedzialność za tych, którzy potrzebują naszego wsparcia.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej