Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Tu będzie żłobek i będzie się nazywał „Szuwarek”

  • Napisane przez  DSI
Fot. Maps Google Fot. Maps Google

Nowe żłobek w Kaliszu Pomorskim i 25 nowych miejsc dla maluchów. To efekt jaki przyniesie dofinansowanie w ramach programu Maluch+.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że powstanie 351 miejsc powstanie w 7 żłobkach na terenie Pomorza Zachodniego. Na ten cel do: gminy wiejskiej Białogard, miasta Białogard, Gościna, Kalisza Pomorskiego, Łobza, Międzyzdrojów i Szczecina trafi kwota blisko 11 mln zł. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej opublikowało wynik otwartego konkursu ofert w programie.

Dofinansowanie w wysokości 825 000 zł trafi również w Kalisza Pomorskiego. Ma dzięki temu powstać 25 miejsc dla najmłodszych mieszkańców. Rządowa dotacja wystarczy na pokrycie prawie 70% kosztów inwestycji;

Jak poinformował Burmistrz Kalisza Pomorskiego żłobek ma powstać przy ulicy Dworcowej w bezpośrednim sąsiedztwie Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim i Przedszkola.

Żłobek Miejski „SZUWAREK”

Z informacji przekazanych przez włodarza miasta wynika że nowa placówka będzie miała nazwę „Szuwarek”

Musimy obecnie się pośpieszyć z jego budową, gdyż na jego otwarcie zaprosiłem już Panią Minister Marlenę Maląg - minister rodziny i polityki społecznej, która przy okazji otwarcia naszego Szuwarka odwiedziłaby znakomicie działającego SENIORA+. Serdeczne podziękowania dla naszej kaliskiej promocji za pozyskanie środków pieniężnych – informuje Burmistrz Janusz Garbacz

 

Dodatkowe informacje

  • Zabacz na mapie:
  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej