Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

25 nowych miejsc dla maluchów w Kaliszu Pomorskim. Będzie żłobek

  • Napisane przez  ZUW
Obraz RebaOleachy z Pixabay Obraz RebaOleachy z Pixabay

351 miejsc powstanie w 7 żłobkach na terenie Pomorza Zachodniego dzięki rządowemu dofinansowaniu w ramach Malucha+. Na ten cel do: gminy wiejskiej Białogard, miasta Białogard, Gościna, Kalisza Pomorskiego, Łobza, Międzyzdrojów i Szczecina trafi kwota blisko 11 mln zł. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej opublikowało wynik otwartego konkursu ofert w programie.

- Samorządy otrzymują realne wsparcie rządu w realizowaniu jednego z najważniejszych zadań – zapewniania opieki nad dziećmi w żłobkach i klubach dziecięcych – mówi wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz. – Kwota dofinansowania na utworzenie jednego miejsca stale rośnie – dla gmin, w których wcześniej nie działały miejsca opieki nad dziećmi do lat 3 wynosi już 33 tys. zł, co najczęściej staowi 80% kosztów ponoszonych przez samorząd.

Dofinansowanie na tworzenie nowych miejsc uzyskały publiczne żłobki:

  • w Gościnie - 1 mln 320 tys. zł na utworzenie 40 miejsc. Dofinansowanie z Malucha+ pokrywa prawie połowę kosztów przedsięwzięcia;
  • w Łobzie, „Kubusiowa Kraina” - 990 tys. na utworzenie 30 miejsc. Dotacja pokryje 80,00% kosztów;
  • w gminie Białogard - 1 841 838 na utworzenie 56 miejsc w żłobku gminnym. Środki z Malucha+ pokrywają 80,00% kosztów inwestycji;
  • w Kaliszu Pomorskim - 825 000 zł na utworzenie 25 miejsc. Rządowa dotacja wystarczy na pokrycie prawie 70% kosztów inwestycji;
  • w Międzyzdrojach – 480 tys. zł, co stanowi 70% kosztów utworzenia 16 miejsc w żłobku miejskim.
  • w Szczecinie - 2 mln 640 tys. zł na utworzenie 88 miejsc w żłobku miejskim nr 10 . Rządowe dofinansowanie stanowi 80,00% kosztów inwestycji.
  • w Białogardzie - 2 mln 880 tys. zł na utworzenie 96 miejsc w żłobku miejskim. Dotacja pokrywa 80,00% kosztów przedsięwzięcia.

W roku 2020 w ramach programu Maluch+ do województwa zachodniopomorskiego trafiło 16,9 mln zł na utworzenie 638 nowych miejsc i utrzymanie 2 914 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3.

W sumie od 2015 r. do instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 na Pomorzu Zachodnim trafiła kwota ponad 50 mln zł (przyznana była w wysokości 57,6 mln, ale nie wszystkie umowy podpisano).

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej