Mecz Polska - USA w Drawsku Pomorskim w 13. Rocznice ataku na WTC

• Napisał

Mecz piłkarski pomiędzy amerykanami, których reprezentowali spadochroniarze 173 Brygady Powietrzno-Desantowej Armii Stanów Zjednoczonych, a Polskę mieszkańcy Drawska Pomorskiego. Mecz zakończył się winkiem 7:4 dla drawszczan.

W drużynie Drawska Pomorskiego zagrał burmistrz miasta Zbigniew Ptak, komendant poligonu Marek Gmurski, prokurator Wojciech Sadowski i Wojciech Kowalczyk - sołtys Zółtego. Cała lista zawodników dostępna jest w zapowiedzi meczu.

Mecz był ciekawy i zabawny. Drawszczanie górowali techniką, Amerykanie mieli za to doskonałą kondycję. Jednak to nie pozwoliło aby zagrać wyrównany mecz. Wynik nie był jednak istotny. Na stadionie w Drawsku Pomorskim rozgrywany był mecz przyjaźni, rozgrywany w 13 rocznicę zamachów terrorystycznych w USA, dokonanych przez All- Kaidę 11 września 2001 r. Zawodnicy i kibice przed meczem uczestnicy uczcili minutą ciszy prawie 3 tys. ofiar zamachów sprzed 13 lat.

Kapitan drużyny Amerykanów, a zarazem dowódca kpt Matthew  McCarthy w przemówieniu poprzedzającym mecz podziękował za możliwość ćwiczenia na poligonie drawskim oraz za wspaniałą gościnę w Drawsku Pomorskim.  W przerwie meczu na płycie boiska wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz karatecy z Klubu Oyama pod opieką Karola Korczyńskiego.