Derby powiatu: Zacięty mecz między drużynami z Drawska i Kalisza Pomorskiego

• Napisane przez  KP Drawsko
zdjęcia: Paweł Wolańki zdjęcia: Paweł Wolańki

W ostatnim meczu rundy jesiennej Drawsko Pomorskie podejmowało drużynę Calisii Kalisz Pomorski. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, że trenerem zespołu gości jest drawszczanin Andrzej Pedrycz.

KP  Drawsko 2-1 Calisia Kalisz Pomorski

Mecz od samego początku rozgrywany był w szybkim tempie i obie drużyny tworzyły wiele ciekawych akcji.  Po jednej z nich defensywa Kalisza blokuje strzał głową Wojtka Terleckiego, ale przy dobitce są już bezradni i Drawsko wychodzi na prowadzenie.7 minut później Dominik Tkacz głową pokonuje bramkarza gości.  Przed przerwą Paweł Sochanek  ma sytuację bramkową, ale ostatecznie pudłuje.

Po pierwszej połowie zespół z Drawska Pomorskiego prowadził 2-0. W przerwie plac gry opuszcza kontuzjowany Wojtek Witoń.  W drugiej połowie trwa zdecydowany napór Calisii, ale bramkę goście strzelają dopiero w 81 minucie.

Od tego momentu zaczynają się niesamowite emocje. Najpierw Michał Kujawka dochodzi do sytuacji sam na sam z bramkarzem. Drybluje, kładzie bramkarza i niestety  pudłuje. W 87 minucie Mateusz Nowik jest faulowany w polu karnym a zawodnik gości wylatuje z czerwoną kartką. Niestety jedenastkę marnuje Michał Kujawka.

Trwa napór gości. Sędzia dolicza aż 7 minut gry. Występujący od 72 minuty Michał Sobczak zahacza rywala i sędzia odgwizduje rzut karny dla gości.

Wielka radość na ławce Kalisza i czyżby miało się sprawdzić powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą? Sędzia daje sygnał do wykorzystania rzutu karnego.

Tymczasem Robert Piłat staje na wysokości zadania broniąc karnego zapewnia zwycięstwo w derbach powiatu drawskiego.

KP 2:1 Calisia Kalisz

• 1:0 Terlecki Wojciech 21'
  • 2:0 Tkacz Dominik 28'