V Turniej Orlika o Puchar Donalda Tuska

• Napisane przez  Mateusz Zalewski
Zespoły. Fot. Mateusz Zalewski Zespoły. Fot. Mateusz Zalewski

Już po raz kolejny w Drawsku Pomorskim odbyły się eliminacje gminne Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Zawody rozegrane zostały w miniony weekend (6-7 września) na boisku "Orlik 2012" w Parku Chopina.

W sobotę do rywalizacji przystąpiły dzieci w kategorii wiekowej 12-13 lat. Po wielu ciekawych i emocjonujących spotkaniach, w kategorii chłopców zwyciężyła drużyna - Szkoła Podstawowa I Drawsko Pomorskie. Z kolei w kategorii dziewcząt zwycięstwo przypadło Szkole Podstawowej w Mielenku Drawskim.

Drugiego dnia turnieju w szranki stanęły dzieci w kategorii wiekowej 10-11 lat. Podobnie jak w sobotę, również w niedzielę poziom sportowy zawodów był wysoki. W kategorii chłopców zwycięstwo odniosła drużyna - Szkoła Podstawowa I Drawsko Pomorskie. Natomiast wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęły młode adeptki piłki nożnej ze Szkoły Podstawowej w Nętnie.

Drużyny, które wygrały w swoich kategoriach wiekowych, awansowały do eliminacji wojewódzkich. Życzymy powodzenia.