Zasadzka na kłusowników nad jeziorem Dołgie

  • Napisane przez  DSI
Fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Rybackiej w Szczecinie Fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Rybackiej w Szczecinie

Ostatniej nocy z 12 na 13 listopada strażnicy z  posterunku w Szczecinku Państwowej Straży Rybackiej zostali wysłani nad jezioro Dołgie. Zgodnie z komunikatem we wskazanym rejonie działali kłusownicy.

Strażnicy zorganizowali zasadzkę. Wcześniej ujawnili znajdujące się w wodzie nielegalnie zastawione sieci i rozpoczęli obserwację.

Zasadzka nad jeziorem Dołgie. Strażnicy i policjanci ujęli kłusownika

W godzinach porannych pojawił się na miejscu sprawca rozpoczął ściąganie sieci. Strażnicy podjęli decyzję o zatrzymaniu kłusownika. Przestępca jednak nie poddał się i zdołał zbiec z miejsca zdarzenia. Pozostawił jednak na miejscu mienie w tym samochód z telefonem w środku.

Zasadzka nad jeziorem Dołgie. Strażnicy i policjanci ujęli kłusownika

Strażnicy o pomoc poprosili Policjantów z Komisariatu Policji w Złocieńcu. Dzięki temu mężczyznę udało się odnaleźć niedługo po jego ucieczce. Sprawca nie przyznał się do winy, a dalsze czynności w sprawie prowadzi Policja w Złocieńcu.

Zasadzka nad jeziorem Dołgie. Strażnicy i policjanci ujęli kłusownika

Strażnicy i policjanci zabezpieczyli sprzęt pływający używany do nielegalnego połowu oraz 9 sztuk sieci rybackich typu wonton.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej