Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Stare zdjęcie sprawiło, że po wielu latach znów zagrali

  • Napisane przez  DSI
Fot. Paweł Wolański Fot. Paweł Wolański

Ktoś wrzucił do sieci stare zdjęcie z dzieciństwa, które przedstawiało grupkę znajomych na starym boisku szkolnym. Odzew był ogromny i wtedy starzy znajomi z Drawska Pomorskiego wpadli na pomysł, a później napisali projekt. Miał on być wspomnieniem czasów, gdy popularna była rywalizacja ulic, a osiedlowe i szkolne boiska były pełne dzieci i młodzieży.

Postanowili wspólnie znów zagrać ulica na ulicę. Powrót do przeszłości dotyczył nie tylko dawnej formy rozgrywek, ale również  znajomych, którzy spędzali czas kopiąc piłkę.  Dla jednych minęło kilka lat, dla innych kilkanaście lub kilkadziesiąt od momentu beztroskiej zabawy.  

Teraz pochłonięci pracą i rodziną nie znajdują czasu na sport ze znajomymi.  

Organizatorów bardzo cieszy to, że udało się wyciągnąć z domów tak wiele osób i zaangażować ich we wspólną zabawę. Mieszkańcy ulic Złocienieckiej i Sadowej w Drawsku Pomorskim jak przed laty spotkali się na Orliku podczas meczu piłkarskiego w ramach projektu „Uliczny Mecz”.  Wygrała Sadowa, ale jak podkreślają uczestnicy zdecydowanie ważniejsze było spotkanie się ze znajomymi i dobra zabawa.

Inicjatywa została zrealizowana przez Tomasza Walkiewicza z Klubu Sportowego Orliczek w ramach Programu Społecznik.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej