Czy z Amerykanami stacjonującymi w bazie w Drawsku Pomorskim można zarobić ?

  • Napisane przez  DSI
Amerykanie w Drawsku Pomorskim. Fot. Adam Cygan Amerykanie w Drawsku Pomorskim. Fot. Adam Cygan

Czy baza w Drawsku Pomorskim i stacjonująca tam Armia Amerykańska to wartościowy partner dla polskich firm? To temat spotkania, które się odbyło 22 października dla polskich firm.

Organizatorem spotkania z zakresu zamówień publicznych dla armii amerykańskiej stacjonującej w Polsce było Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim. Z uwagi na ograniczenia zmieniono z tradycyjnego spotkania na webinarium.

„Podczas szkolenia w praktyczny sposób zostały przedstawione informacje na temat najczęstszych kategorii towarów i usług zamawianych przez amerykańskie bazy wojskowe (m.in. przyrządy biurowe, urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt rolniczy, wojskowy, sportowy, usługi krawieckie, samochodowe, muzyczne, gastronomiczne i wiele innych), a także zostały w przystępny sposób wyjaśnione procedury zamówień publicznych dla armii amerykańskiej. Prelegenci przedstawili m.in. zasady wyszukiwania przetargów, przygotowywania ofert, kolejność wypełniania i złożenia dokumentów, czy wyjaśnili funkcjonowanie systemów SAM, Beta SAM itd. – podało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Czy z Amerykanami stacjonującymi w bazie w Drawsku Pomorskim można zarobić ?
Szkolenie Fot. Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii

Szkolenie przeprowadziła firma Poland-U.S. Operations, która specjalizuje się w relacjach polsko-amerykańskich w dziedzinie obronności. W szkoleniu wzięli udział również przedstawiciele Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie, firmy Pol-Mare oraz Rekord Hale Namiotowe.

Tworzony przez firmę Poland-U.S. Operations na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii raport pt. „Zostań dostawcą armii amerykańskiej stacjonującej w Polsce” będzie dostępny na stronie internetowej Ministerstwa w grudniu 2020 roku.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej