Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Koronawirus zamyka kolejne instytucje w powiecie drawskim. Koniecznie przeczytaj tą informację

  • Napisane przez  DSI
Fot. DSI Fot. DSI

Przedszkole w Drawsku Pomorskim, Szkoła Podstawowa w Czaplinku, Szpital w Drawsku Pomorskim i Kańsku, LGD w Złocieńcu, Wydział Geodezji w Starostwie Powiatowym i Zakład Karny w Wierzchowie – to placówki dotknięte epidemią koronawirusa. Część placówek jest zamkniętych, w części trwa dochodzenie epidemiologiczne, w kolejnych pracownicy są na kwarantannach.

W chwili obecnej pozytywnie rozpatrzony został wniosek Przedszkola w Drawsku Pomorskim o zawieszeniu trzech oddziałów w przedszkolu przy Obrońców Westerplatte – informuje nas Aleksandra Orlińska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Dochodzenie epidemiologiczne prowadzone jest również w Szkole Podstawowej w Czaplinku, gdzie zawieszone zostaną prawdopodobnie 4 klasy. Sanepid zlokalizował ognisko koronawirusa w szpitalach w Drawsku Pomorskim i Kańsku.

Trwa dochodzenie epidemiologiczne w wydziale geodezji w Starostwie Powiatowym. Nie ma jeszcze informacji jakie decyzje zostaną podjęte dotyczące funkcjonowania wydziału.

Na czwartek,22 października zarządzona została dezynfekcja całego budynku wydziału, więc geodezja będzie nie czynna. Później wracamy do pracy zmianowej i uruchomimy dyżury - informuje Waldemar Włodarczyk członek Zarządu Powiatu Drawskiego  

Informację o przypadkach koronawirusa przekazało Stowarzyszenie LGD "Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim"

Szanowni państwo w związku z kwarantanną nałożoną przez sanepid (COVID-19) - biuro LGD zostaje z dniem dzisiejszym zamknięte do odwołania – informuje Anna Korycka-Kozioł - kierownik biura

Kilku funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Wierzchowie zostało objętych kwarantanną .

Żaden z naszych osadzonych nie jest zakażony. Zachowujemy restrykcyjny reżim sanitarny. Osadzeni przyjmowani z wolności podlegają odosobnieniu i dopiero po 14 dniach pobytu i badaniu lekarskim mogą być rozmieszczani w innych celach niż przejściowa. My sami także poruszamy się po jednostce zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej – informuje kpt. Dorota Zwolańska z Zakładu Karnego w Wierzchowie

Pracujemy cały czas, pracownicy placówki są wspaniali i dajemy z siebie wszystko - powiedziała w rozmowie z DSI Aleksandra Orlińska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny – życzę Nam wszystkim dużo zdrowia.

Dalsze informacje będziemy przekazywali na bieżąco.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej