Pisarz Grzegorz Kasdepke spotkał się z dziećmi w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  Daniel Puchalski
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

14 i 15 października odbył się szereg pięciu spotkań autorskich z Grzegorzem Kasdepke w drawskiej bibliotece oraz w jej filiach w Ostrowicach i Zarańsku.  Grzegorz Kasdepke to cieszący się niezwykłą popularnością pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy i dziennikarz, były wieloletni redaktor naczelny magazynu dziecięcego „Świerszczyk”, laureat wielu nagród.

„A ja nie chcę być księżniczką”, „Bon czy ton. Savoir – vivre dla dzieci”, „Detektyw Pozytywka”, „Bodzio i pulpet”, "Kacperiada" – to tylko niektóre tytuły z twórczości autora, które młodzi czytelnicy i ich rodzice mogą kojarzyć.

Pisarz Grzegorz Kasdepke spotkał się z dziećmi w Drawsku Pomorskim

Na początku spotkań autor, barwnie i dowcipnie, opowiadał  o swojej twórczości, o zawodzie pisarza, dziennikarza, o swojej drodze do pisania książek dla dzieci. Spotkania przebiegały w fantastycznej atmosferze. Pełne humoru teksty autora i to w jaki sposób o nich opowiadał wywoływały co chwilę uśmiech na twarzach młodych czytelników. Grzegorz Kasdepke zafundował zebranym niemało atrakcji, włączając dzieci do rozmowy, zadając najróżniejsze zagadki i czytając fragmenty swych opowiadań. Z kolei na wszystkie pytania zadawane przez młodych czytelników autor dziecięcych bestselerów odpowiadał z właściwym sobie humorem i często z błyskotliwymi puentami.

Pisarz Grzegorz Kasdepke spotkał się z dziećmi w Drawsku Pomorskim

Spotkania zostały zrealizowane w ramach projektu „Wkręceni w czytanie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto