Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Wielka lekcja reanimacji w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Przeszkolić ponad tysiąc osób – taki cel postawili sobie wolontariusze i ratownicy z grupy RESCUE-ZDR działającej w Czaplinku. To już kolejna taka akcja w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest 16 października. Właśnie co roku w tym dniu wolontariusze koordynowani przez profesjonalnych ratowników i wspierani przez instytucje, firmy i organizacje szkolą najmłodszych mieszkańców Czaplinka.

Szkolili w dwóch hala sportowych

Wielka Lekcja Reanimacji

Choć ratownicy skupili się na młodszych mieszkańcach gminy Czaplinek to z wielkiej lekcji reanimacji mógł skorzystać każdy mieszkaniec.  W trakcie imprezy oprócz nauki prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej uczestnicy mogli otrzymać, za sprawą sponsorów,  gadżety  związane z pierwszą pomocą. Szkolenia trwały w dwóch halach sportowych przy szkołach w Czaplinku. Przestrzeń była podzielona na sektory, gdzie znajdowały się manekiny i akcesoria potrzebne przy szkoleniu.

Wielka Lekcja Reanimacji

7 godzin

Przez siedem długich godzin wolontariusze pokazywali jak prawidłowo zachowywać się z nieprzytomnym i niewydolnym krążeniowo człowiekiem. Wykonali tym samym ogromną pracę.

Uczestnicy przyglądali się, a później samodzielnie praktykowali. Dowiedzieli się jak zadbać o własne bezpieczeństwo oraz jak wezwać pomoc. Dla każdego była to również okazja zapoznać się z nowoczesnymi urządzeniami AED.

Wielka Lekcja Reanimacji

W pełnym reżimie sanitarnym

Koordynator akcji Jarosław Tarnowski od początku organizacji wydarzenia zapowiadał pełne przestrzeganie bezpieczeństwa uczestników. Nie tylko obowiązywały maseczki, wyznaczono również bezpieczne miejsca przebywania każdego uczestnika, strefy dezynfekcji i rejestracji. Wolontariusze oprócz maseczek  mieli założone przyłbice i bardzo pilnowali przestrzegania zasad.

Wielka Lekcja Reanimacji

Wydarzenie zostało objęte jest Honorowym Patronatem Burmistrza Czaplinka Marcina Naruszewicza i patronatem Drawskich Stron Internetowych. Lista instytucji, firm i osób fizycznych, które wsparły inicjatywę jest bardzo długa i imponująca.

Wkrótce zaprezentujemy materiał filmowy z wydarzenia.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej