Szykują się ciekawe zajęcia z projektowania gier miejskich

 • Napisał 
Szykują się ciekawe zajęcia z projektowania gier miejskich

Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Drawsku Pomorskim zaprasza młodzież klas 7-8 oraz szkół średnich na warsztaty projektowania gier miejskich na podstawie literatury, które odbędą się w dniach 23-25 października 2020 r. w pracowni multimedialnej w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Drawsku Pomorskim. Efektem końcowym warsztatów będzie mobilna gra miejska osadzona w Drawsku Pomorskim w oparciu o książkę Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. 


Na warsztatach powstanie unikalna historia zaprojektowana w terenowej grze mobilnej.

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję:

 • dowiedzieć się na czym polega proces projektowania gry,
 • przygotować potrzebne materiały multimedialne (grafiki, filmy, zdjęcia),
 • opracować wspólnie ze swoim zespołem mechanikę gry (punktacja, regulamin, trasy),
 • zaprogramować grę w aplikacji ActionTrack i przetestować ją w terenie!

Szczegółowy program warsztatów:

 • 1 dzień – tworzenie fabuły gry na podstawie książki lub historii czy postaci. Zamiana narracji linowej na nieliniową, teoria znaczącego wyboru, droga bohatera, historie paragrafowe. Efektem pracy będzie zajawka fabularna, bohaterowie i wstępny scenariusz gry. W drugiej części warsztatów uczestnicy poznają aplikację np. ActionTrack, zapoznają się z kolejnością procesu projektowania, testowania i osadzania gry w przestrzeni miejskiej korzystając z funkcji GPS.
 • 2 dzień – opracowanie mechaniki i zasad gry (punktacja, etapy gry, momenty decyzyjne, typy zadań w grze), szukanie źródeł i treści online, rozpoczęcie procesu kodowania w aplikacji, metody pracy nad grafiką do gry. Wykorzystanie możliwości śledzenia rozgrywek, wielokrotnego uruchamiania gier, poznanie 3 trybów osadzania gier: GPS, kody QR i tryb quizu. Efektem pracy będą proste fragmenty gry połączone w zadania, które zostaną przetestowane w terenie.
 • 3 dzień – proces projektowania i kodowania gry: tworzenie zadań, połączeń między nimi,praca nad trasą na mapie google, wykorzystanie i zastosowanie grafiki i materiałów multimedialnych. Testowanie, możliwości śledzenia rozgrywek, czytanie statystyk. Efektem pracy są przetestowane fragmenty i małe części gry.

Dodatkowe informacje

 • Przeczytaj jeszcze:
  Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto