Lech Czaplinek przygotowany do sezonu w IV lidze

• Napisane przez  DSI na podstawie informacji klubu Lech Czaplinek

16 sierpnia o godzinie 17.00 na Stadionie Miejskim w Czaplinku zainaugurowała została IV Liga piłki nożnej, w której uczestniczy klub sportowy Lech Czaplinek. Tego dnia drużyna Lech Czaplinek zmierzyła się z Iną Goleniów.

Przed rozpoczęciem meczu Adam Kosmider, Burmistrz Miasta i Gminy Czaplinek oraz Mieczysław Wiercioch, Wiceprezes KOZPN podziękowali zawodnikom oraz trenerowi za awans do wyższej klasy rozgrywkowej i życzyli jeszcze większych sukcesów.

Mecz rozpoczął się nerwowo dla miejscowej drużyny ale z biegiem minut drużyna Lecha Czaplinek kontrolowała mecz. Już w 15 minucie meczu po rzucie rożnym z odległości 10 m pod poprzeczkę pierwszą bramkę strzelił Bartosz Woźniak. Druga bramka podła w 42 minucie meczu po podaniu przez Piotra Kibitlewskiego strzelił Tomek Tomczak z 25 metrów. Po przerwie drużyna Lecha Czaplinek „poszła za ciosem” i zdominowała drużynę przyjezdnych. Na kolejną bramkę trzeba było jednak czekać do 87 minuty, po solowej akcji „sam na sam” bramkę strzelił Paweł Borowczyk i mecz zakończył się 3-0 na korzyść miejscowej drużyny Lech Czaplinek.

Wczorajszy mecz (sobota 23, sierpnia) zakończył się dla Lecha remisem z Arkonią Szczecin.