Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Cały dzień zbierali dla bardzo chorego chłopczyka. Znamy kwotę jaką zebrano

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Na 18. godzinę w poniedziałek przewidziano otwarcie puszek po charytatywnym pikniku jaki odbył się w niedzielę w drawskim parku Chopina. Mimo kiepskiej pogody na festyn przyszło sporo osób. (Aktualizacja - jednak wolontariusze podjęli decyzję, że policzą środki jeszcze w niedzielę.)

Znamy już kwotę

W trakcie dzisiejszej akcji dla małego chorego dziecka zebrano 14 278,95 zł. 

Fajny klimat i wiele uśmiechu było na placu w parku Chopina. Większość czasu była mżawka, a mimo tego ludzi przybywało. Wolontariusze do walki o małego chłopca zaprosili wielu mieszkańców powiatu drawskiego. W akcję zaangażowały się także instytucje.

Wszystko opowie wam Kasia, z którą chwilę rozmawialiśmy. Atrakcje oraz to co się działo zobaczycie na filmie i w relacji fotograficznej.

Kajtuś jest ze Świdwina choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 1, czyli SMA. Jedynym ratunkiem jest terapia genowa, polegająca na jednorazowym podaniu leku, który jest nazywany najdroższym lekiem świata. SMA to choroba, która niszczy mięśnie, odbiera sprawność, a w najtrudniejszych przypadkach prowadzi do respiratora i kończy się tragedią.

Kwotę jaką zbierają to bagatela ponad 9 milionów złotych

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej