Chodzenie po Drawie: W górę rzeki

  • Napisane przez  Karolina Podolska
Magda na linie. Fot. Organizator Magda na linie. Fot. Organizator

W niedzielę, 17 sierpnia odbyła się czwarta edycja Mistrzostw w chodzeniu po Drawie, zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL. 

W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 28 uczestników. Odprawa miała miejsce o godz. 11 na betonowym moście w pobliżu wyjścia Drawy z jeziora Lubie. Uczestnicy "wypuszczani" byli na trasę w niewielkich grupach, co kilka minut, aby uniknąć przestojów oraz blokady na dalszym etapie zmagań. Jak co roku, organizatorzy przygotowali kilka ciekawych zadań, m.in. paramedyczne (reanimacja lub zakładanie kołnierza ortopedycznego), marsz terenowy z przeszkodami, most linowy (przejście przez most oraz zejście w dół do kajaka po drabince) oraz przepłynięcie określonego odcinka rzeki kajakiem - zarówno z prądem jak i pod prąd, z dodatkowym balastem w postaci jednego z sędziów. Tradycyjnie, na całej trasie rozmieszczonych było 15 punktów kontrolnych (kodów liczbowych), które należało zlokalizować oraz wpisać w tabelę kodów na karcie trasy. 

Najlepsze wyniki osiągnęli:

  • 1. Andrzej Podolak - 21.200 pkt
  • 2. Magdalena Podolak - 20.700 pkt
  • 3. Krystian Kurzątkowski - 19.600 pkt

Wśród uczestników, którzy wytrwale pokonali całą trasę i wykonali co najmniej połowę zadań, rozlosowano sprzęt i akcesoria turystyczno-survivalowe. Całą imprezę od strony technicznej i medycznej zabezpieczyli: Dagmara Świeboda, Przemek Świeboda, Bartek Bolewicz, Adam Bolewicz, Rafał Potoczniak, Norbert  Zbróg oraz firma Centrum Szkoleniowe Pierwsza Pomoc Doroty Wnorowskiej. Patronat honorowy nad Mistrzostwami objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierd Geblewicz.

14 września br odbędzie się kolejna edycja Rajdu Bobra, a w międzyczasie zapraszamy do wzięcia udziału w rajdach pieszych i rowerowych organizowanych przez drawski Oddział PTTK, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim. Szczegóły dotyczące imprez znajdziecie w kalendarzu DSI. 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto