Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dom pod klucz – 3 powody, by zlecić budowę profesjonalnej firmie

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Dom pod klucz – 3 powody, by zlecić budowę profesjonalnej firmie

Budowa domu to bardzo ważna inwestycja, która wiąże się zawsze z dużym stresem i niepewnością. Dlatego dobrze jest wybrać odpowiednią firmę, z która można przejść przez wszystkie etapy – od wyboru działki aż do odebrania kluczy. Budowa domu pod klucz przez fachowców pozwoli cieszyć się własnym mieszkaniem w wynegocjowanym z firmą terminie i w ustalonej cenie. Jest to najlepsze rozwiązanie, w odróżnieniu od budowy do stanu surowego lub deweloperskiego, dlatego nie warto się wahać i z takiej opcji skorzystać.

  1. klucz
  2. Czas budowy i koszty
  3. Jak przebiega budowa domów po klucz?

Dom pod klucz

Rozróżnia się trzy rodzaje realizacji domu na życzenie klienta – do stanu surowego, do stanu deweloperskiego oraz dom pod klucz. Pierwsze dwie możliwości wymagają, już po budowie, dodatkowych prac ze strony właściciela, a co za tym idzie – dodatkowych kosztów. Domy pod klucz to kompleksowa realizacja usługi, w niektórych przypadkach zaczynająca się już na etapie kupna działki. Firma, realizująca taki projekt pomaga również w załatwieniu rożnych formalności oraz w kompletowaniu niezbędnej dokumentacji.

Czas budowy i koszty

O tym, ile trwa budowa domu pod klucz, decyduje kilka czynników. Oczywiste jest, że inaczej będzie przebiegać stawianie małego domku jednorodzinnego, a inaczej okazałej willi dla wielu użytkowników. Firma, zajmująca się budową, jest w stanie określić, ile trwają przeciętne prace przy powstawaniu podobnego projektu i dzięki temu określić przybliżony czas, po którym inwestor będzie mógł się wprowadzić do własnych czterech ścian. Również koszty uzgadnia się przed budową, a ich przekroczenie obciąża budżet usługobiorcy. Dlatego warto jest, planując budowę domu, rozejrzeć się po rynku i wybrać firmę, która zagwarantuje nieprzekraczalny termin budowy i niezmienną cenę.

Jak przebiega budowa domów po klucz?

Budowa domów pod klucz to cały proces, który zaczyna się już na etapie wyboru działki oraz odpowiedniego projektu. Najlepszym rozwiązaniem, pozwalającym na oszacowanie kosztów przedsięwzięcia, będzie skorzystanie z bogatej bazy danych firmy budowlanej, nic nie stoi jednak na przeszkodzie by przy pomocy architekta opracować własny projekt. Po uzyskaniu zgody na budowę domu i doprowadzeniu do działki przyłączy mediów następuje właściwa budowa. Firma stawiająca dom odpowiedzialna jest za przeprowadzenie wszystkich niezbędnych etapów i wykonanie wnętrza pozwalające na zamieszkanie zaraz po odebraniu klucza. Do jej obowiązków należy również odpowiednie zagospodarowanie terenów wokół budynku tak, aby wszystkie instalacje przeszły niezbędny przegląd techniczny. A po wszystkim inwestor może już cieszyć się z własnych czterech kątów.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej