Policjanci spotykają się z uczniami

  • Napisane przez  DSI za sierż. Paulina Kurowska
Fot. sierż. Paulina Kurowska Fot. sierż. Paulina Kurowska

Dzielnicowy z Komisariatu Posterunku Policji z Wierzchowa przeprowadził spotkanie z uczniami klas I-III w Szkole Podstawowej w Świerczynie w ramach realizacji projektu,, Bezpieczna droga do szkoły''

Celem spotkania było uświadomienie najmłodszym jak duży mają oni sami wpływ na swoje bezpieczeństwo i jak ważną role odgrywają elementy odblaskowe. W trakcie spotkania policjant omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz prawidłowego zachowywania się na drodze Dzieci dowiedziały się jak postępować w sytuacjach zagrożenia i gdzie szukać pomocy.

Policjanci spotykają się z uczniami

Podobne spotkanie przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim Pogadanka z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Andersa w Złocieńcu dotyczyła  problematyki  agresji i przemocy w szkole.

Policjanci spotykają się z uczniami

Funkcjonariusze omówili pojęcie agresji, jakie są jej objawy i jak sobie z nią radzić, żeby nie przerodziła się w przemoc. Policjanci uczyli jak postępować kiedy staną się ofiarą agresji i przemocy w szkole. Przedstawili uczniom jakie są prawne konsekwencję przemocy, agresji i nietolerancji. Podczas spotkania zaprezentowano pokaz multimedialny przedstawiający obraz agresji oraz przemocy w szkole.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto