Seniorzy na grzybobraniu na poligonie

  • Napisane przez  DSI
Fot. Dzienny Dom "Senior +" w Kaliszu Pomorskim Fot. Dzienny Dom "Senior +" w Kaliszu Pomorskim

To, że grzyby w lasach teraz są wiemy po ostatnich zbiorach, oraz po tym ile zdjęć przesłaliście do galerii z ostatniego weekendu. Wiemy także, że najwięcej ich chyba na poligonie, jednak nie można ot tak sobie na niego wejść – to niebezpieczne. Aby to zrobić trzeba mieć specjalne pozwolenie.

Takie pozwolenie uzyskali seniorzy z Dziennego Domu Seniora+ w Kaliszu Pomorskim.

Seniorzy na grzybobraniu na poligonie

Korzystając z zaproszenia pułkownika Marka Gmurskiego wybraliśmy się dziś na grzybobranie na poligon drawski – piszą seniorzy.

Opiekę nad grupą zbieraczy sprawował kpt.  Roman Szkudlarek oraz st.chor.sztab. Marcin Czerwiński dzięki czemu seniorzy wycieczkę odbyli z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Udało im się także trafić na stado żubrów a zbory grzybów były obfite.

Seniorzy na grzybobraniu na poligonie

Tradycyjnie wizytę na poligonie zakończyliśmy ogniskiem zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Kolejne wspólne przedsięwzięcie już w planach – informują zadowoleni ze zbiorów i wyprawy seniorzy z Kalisza Pomorskiego

Seniorzy na grzybobraniu na poligonie

Pamiętajcie aby nigdy samodzielnie nie próbować wchodzić na teren poligonu. Grozi to konsekwencjami, zagrożeniem życia i zdrowia.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej