Lech Czaplinek prezentuje informacje z meczy w sezonie 2020/2021

• Napisane przez  Łukasz Smoleński

Za nami kolejne mecze ligowe rozegrane przez drużynę seniorów Lecha Czaplinek w sezonie 2020/2021 IV ligi zachodniopomorskiej. W sobotę 15 sierpnia w ramach 5. Kolejki rozgrywek nasz zespół mierzył się z liderem rozgrywek Hutnikiem Szczecin. Po dobrym i wyrównanym meczu, obfitującym w wiele okazji bramkowych, niestety ulegliśmy pechowo drużynie szczecińskiej 2:3. Bramki dla naszej drużyny strzelili: Damian Gałosz w 62 minucie oraz Jakub Kuzio w 77 minucie, zaś dla gości: Jakub Żelazowski w 12 minucie z rzutu karnego, Fryderyk Palczewski w 43 minucie oraz Jakub Pożyczka w 4 minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy z rzutu karnego. W tym spotkaniu graliśmy w następującym zestawieniu: Handel Jarosław - Lutyński Kacper (68' Krzemień Jakub), Woźniak Bartłomiej, Kibitlewski Paweł (46' Pacyk Adrian), Resiak Marcin, Wasyłyszyn Wiktor (73' Bakiewicz Sławomir), Kibitlewski Piotr (61’ Tomczak Tomasz), Gałosz Damian, Sobol Dawid, Kuzio Jakub (83' Szpakowski Kacper), Babiak Bartłomiej.

W sobotę 22 sierpnia w 6. kolejce w Trzebiatowie mierzyliśmy się z miejscowym zespołem Intermarche Rega Trzebiatów, z którym wygraliśmy 1:0 po bramce w 75 minucie Bartłomieja Woźniaka. W tym spotkaniu wystąpiliśmy w następującym zestawieniu: Rechtziegel Oskar - Czarnecki Maciej (68' Tomczak Tomasz), Woźniak Bartłomiej, Pacyk Adrian (60' Resiak Marcin), Lutyński Kacper (86' Kowalczyk Patryk) - Wasyłyszyn Wiktor (68' Bakiewicz Sławomir), Kibitlewski Piotr, Gałosz Damian, Sobol Dawid (88' Krzemień Jakub) - Kuzio Jakub, Babiak Bartłomiej.

W 7. kolejce ligowej Lech Czaplinek mierzył się 29 sierpnia na stadionie miejskim przy ulicy Parkowej z drużyną Sparty Węgorzyno. Po bramce Marcina Resiaka z rzutu karnego w 79 minucie oraz Bartłomieja Babiaka w 90 minucie mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:0. W tym spotkaniu graliśmy w następującym składzie: Rechtziegel Oskar - Czarnecki Maciej, Woźniak Bartłomiej, Pacyk Adrian (46' Kibitlewski Paweł), Lutyński Kacper (76' Kowalczyk Patryk) - Wasyłyszyn Wiktor (46' Resiak Marcin), Kibitlewski Piotr, Gałosz Damian, Sobol Dawid (71' Bakiewicz Sławomir) - Babiak Bartłomiej, Kuzio Jakub (84' Tomczak Tomasz).

We wtorek 1 września br. Lech Czaplinek rozegrał mecz towarzyski w Bornem Sulinowie z miejscowym Pionierem 95 Borne Sulinowo. W spotkaniu tym wystąpili zawodnicy, którzy dostawali mniej szans od trenera do grania, bądź też z innych powodów nie grali w rozgrywkach ligowych. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 7:0 po trzech bramkach Bartłomieja Babiaka i po jednej Damiana Gałosza, Sławomira Bakiewicza, Pawła Kibitlewskiego oraz Jakuba Krzemienia.

W sobotę 5 września Lech Czaplinek rozegrał spotkanie w ramach 8. kolejki w Goleniowie z miejscowym zespołem Iny Goleniów. Po zwycięstwach w dwóch poprzednich meczach ligowych niestety zeszliśmy z boiska przegrywając 1:4 z drużyną gospodarzy. Jedyną bramkę w tym spotkaniu dla naszej drużyny zdobył Jakub Kuzio w 40 minucie po przelobowaniu bramkarza, zaś dla Iny dwie bramki strzelił Michał Jarząbek (w 26 i 89 minucie meczu z rzutu karnego) oraz po jednej Patryk Sobański w 39 minucie oraz Natan Wnuczyński w 60 minucie. W tym meczu wystąpiliśmy w następującym zestawieniu: Rechtziegel Oskar – Czarnecki Maciej (69' Krzemień Jakub), Woźniak Bartłomiej, Kibitlewski Paweł, Lutyński Kacper (66' Bakiewicz Sławomir) – Sobol Dawid (70' Wasyłyszyn Wiktor), Kibitlewski Piotr (74' Tomczak Tomasz), Gałosz Damian, Resiak Marcin – Kuzio Jakub (81' Szpakowski Kacper), Babiak Bartłomiej.

Kolejne spotkanie ligowe Lech Czaplinek rozegrał 12 września na własnym stadionie w ramach 9. kolejki rozgrywek z Olimpem Gościno. Po bardzo dobrej grze z naszej strony oraz stworzeniu wielu sytuacji bramkowych zwyciężyliśmy w tym meczu jedynie 1:0 po bramce Bartłomieja Babiaka w 61 minucie występując w następującym składzie: Rechtziegel Oskar – Czarnecki Maciej (65' Krzemień Jakub), Woźniak Bartłomiej, Kibitlewski Paweł (89' Tomczak Tomasz), Lutyński Kacper (77' Bakiewicz Sławomir) – Sobol Dawid, Gałosz Damian, Wasyłyszyn Wiktor (63' Kowalczyk Patryk), Resiak Marcin – Kuzio Jakub (70' Szpakowski Kacper), Babiak Bartłomiej.

We wtorek 15 września Lech Czaplinek rozegrał mecz towarzyski z zespołem KP Drawsko Pomorskie. Po trzech bramkach Jakuba Kuzio oraz dwóch Damiana Gałosza zwyciężyliśmy w tym spotkaniu 5:2.

Po dziewięciu kolejkach IV ligi zachodniopomorskiej w sezonie 2020/2021 Lech Czaplinek zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis oraz 3 porażki) z bilansem bramkowym 10-10. Najskuteczniejszym strzelcem do tej pory w naszej drużynie jest Jakub Kuzio z dorobkiem 4 goli. 3 bramki strzelił Bartłomiej Babiak, zaś po jednej bramce strzelili Damian Gałosz, Bartłomiej Woźniak oraz Marcin Resiak.

Dotychczasowe wyniki w spotkaniach ligowych drużyny seniorskiej Lecha Czaplinek oraz terminarz na kolejne mecze rundy jesiennej oraz dwie kolejki rundy wiosennej sezonu 2020/2021 IV ligi przedstawiają się następująco:

1. kolejka 18.07.2020 14:00   Polonia Płoty – Lech Czaplinek                                2:1
  2. kolejka 25.07.2020 Lech Czaplinek pauzował w tej kolejce
  3. kolejka 01.08.2020 16:30   Lech Czaplinek – Leśnik Manowo                           1:0
  4. kolejka 08.08.2020 17:00   MKP Szczecinek – Lech Czaplinek                          1:1
  5. kolejka 15.08.2020 14:00   Lech Czaplinek – Hutnik Szczecin                           2:3
  6. kolejka 22.08.2020 11:00   Intermarche Rega Trzebiatów – Lech Czaplinek      0:1
  7. kolejka 29.08.2020 14:00   Lech Czaplinek – Sparta Węgorzyno                                    2:0
  8. kolejka 05.09.2020 16:00   Ina Goleniów – Lech Czaplinek                               4:1
  9. kolejka 12.09.2020 14:00   Lech Czaplinek – Olimp Gościno                             1:0
  23. kolejka 12.12.2020 Lech Czaplinek pauzuje w tej kolejce

Miło nam poinformować, że z najbliższego spotkania ligowego naszej drużyny z Darłovią Darłowo zostanie przeprowadzona transmisja live. Odbędzie się ona na profilu Facebook klubu Darłovia Darłowo dostępnym pod adresem https://www.facebook.com/darloviadarlowo/ i rozpocznie się ona ok. 10 min przed meczem, więc ok. godz. 11:50. Zapraszamy naszych kibiców i sympatyków przed ekrany laptopów, telefonów w najbliższe sobotnie południe.

We wrześniu rozgrywki ligowe rozpoczęły również drużyny młodzieżowe Lecha Czaplinek w kategoriach: trampkarz, junior młodszy oraz junior starszy.

TRAMPKARZE

Drużyna trampkarzy pod wodzą trenera Dariusza Łacnego swoje mecze w sezonie 2020/2021 rozgrywa w ramach koszalińskiej grupy 1 C1 trampkarz, zaś jej kadra przedstawia się następująco: Aleszko Łukasz, Babiak Kacper, Bednarczuk Igor, Chmielewski Alan, Chrzanowski Szymon, Chudy Szymon, Dul Mateusz, Gawroński Sebastian, Hoogstege Alexander, Jaroszyński Ignacy, Łątkowski Ignacy, Majewski Szymon, Michałowski Mikołaj, Polak Przemysław, Rutkowski Dawid, Szczanowicz Jan, Worsowicz Aleksy, Sobolewski Kacper.

W 1. kolejce rozegranej 4 września nasz zespół grał na wyjeździe z drużyną Orła Łubowo. Po absolutnej dominacji w całym spotkaniu zwyciężyliśmy 17:0, a bramki strzelili: Babiak Kacper - 5, Rutkowski Dawid, Chudy Szymon - po 2, Gawroński Sebastian, Majewski Szymon, Dul Mateusz, Jaroszyński Ignacy, Polak Przemysław, Chrzanowski Szymon, Worsowicz Aleksy, Michałowski Mikołaj - po 1.

W kolejnym spotkaniu rozegranym 11 września na stadionie miejskim w Drawsku Pomorskim z miejscowym zespołem AP Drawsko Pomorskie przegrywamy niestety 1:17. Jedyną bramkę dla naszej drużyny strzelił Jan Szczanowicz z rzutu karnego.

Terminarz na kolejne mecze ligowe drużyny trampkarzy przedstawia się następująco:

1. kolejka 18.09.2020 Lech Czaplinek – Junior Kalisz Pomorski
  2. kolejka 25.09.2020 MUKS Orzeł 2010 Wałcz – Lech Czaplinek
  3. kolejka 03.10.2020 Lech Czaplinek – Redłovia Redło
  4. kolejka 10.10.2020 Pogoń Połczyn Zdrój – Lech Czaplinek
  5. kolejka 17.10.2020 Lech Czaplinek – Orzeł Wałcz

JUNIORZY MŁODSI

Drużyna juniorów młodszych pod wodzą trenera Jakuba Łacnego swoje mecze w sezonie 2020/2021 rozgrywa w ramach koszalińskiej I ligi okręgowej B1 junior młodszy, zaś jej kadra przedstawia się następująco: Jakub Szczygieł, Szymon Rogowski, Jan Kaczmarek, Maksymilian Przytuła, Mateusz Zięba, Michał Dulak, Damian Duszyński, Łukasz Zaręba, Oliwier Guba, Szymon Makuch, Filip Smuga, Dawid Okulewicz, Dawid Garczarek, Jakub Skibiński, Maciej Machalski, Jeremiasz Romanowicz, Mateusz Baranowski, Mateusz Skonieczny, Dariusz Rutkowski, Michał Skrzypa.

W 1. kolejce rozegranej 5 września nasz zespół grał na wyjeździe z drużyną MUKS Orzeł 2010 Wałcz i zwyciężył w tym spotkaniu 4:1 po dwóch bramkach Mateusza Baranowskiego oraz po jednej Szymona Makucha i Jeremiasza Romanowicza.

W kolejnym spotkaniu rozegranym 12 września na wyjeździe z zespołem Płomienia Myślino pokonujemy zespół gospodarzy aż 9:0 po czterech bramkach Mateusza Baranowskiego, dwóch Szymona Makucha, oraz po jednej Jana Kaczmarka, Dawida Okulewicza i Jeremiasza Romanowicza.

Terminarz na kolejne mecze ligowe drużyny juniorów młodszych przedstawia się następująco:

1. kolejka 19.09.2020 Lech Czaplinek – Błonie Barwice
  2. kolejka 26.09.2020 MKP Szczecinek – Lech Czaplinek
  3. kolejka 03.10.2020 Lech Czaplinek – Victoria Sianów
  4. kolejka 10.10.2020 Wieża Postomino – Lech Czaplinek
  5. kolejka 17.10.2020 Lech Czaplinek – Spójnia Świdwin

JUNIORZY STARSI

Drużyna juniorów starszych pod wodzą trenera Jacka Stawskiego swoje mecze w sezonie 2020/2021 rozgrywa w ramach koszalińskiej grupy 2 A1 junior, zaś jej kadra przedstawia się następująco: Adam Groździej, Maksym Kunert, Łukasz Urkiel, Igor Szafarz, Wojciech Sekrecki, Hubert Wąwoźniak, Kacper Świerczyński, Grzegorz Piotrowski, Michał Olejniczak, Szymon Szymaniak, Albert Cylkowski, Kacper Gortych, Jakub Bieniecki, Jakub Krzemień, Wiktor Wasyłyszyn, Kacper Lutyński, Michał Reszta, Szymon Stróżyk.

Swoje rozgrywki drużyna juniorów starszych zainaugurowała 6 września meczem w Żółtnicy z miejscowym Wiarusem Żółtnica. Po dwóch bramkach Kacpra Gortycha oraz po jednej Szymona Stróżyka, Jakuba Bienieckiego i Igora Szafarza zwyciężyliśmy w tym spotkaniu 5:1.

W kolejnym spotkaniu rozegranym 13 września na stadionie miejskim w Czaplinku z zespołem Santosa Kłębowiec pokonujemy zespół gości aż 14:0 po pięciu bramkach Szymona Stróżyka, czterech Igora Szafarza, dwóch Jakuba Bienieckiego i Jakuba Krzemienia oraz po jednej Szymona Szymaniaka.

Terminarz na kolejne mecze ligowe drużyny juniorów starszych przedstawia się następująco: