Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jakie wymiary ma boisko do piłki nożnej?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Obraz Thomas B. z Pixabay Obraz Thomas B. z Pixabay

O wielu osobach można powiedzieć, że są fanami piłki nożnej. Lubimy oglądać mecze w telewizji, często też sami pogrywamy trochę na boisku – większość osób amatorsko, a część zawodowo. Jak często zastanawiamy się jednak nad technicznymi aspektami gry i całej otoczki, która ją umożliwia? Jeśli chcesz wiedzieć, jakie wymiary ma boisko do piłki nożnej, sprawdzisz to tutaj!

Prestiż profesjonalnego boiska do piłki nożnej

Każdy chyba przyzna, że boisko do piłki nożnej ma w sobie coś majestatycznego. Być może wpływa na to jego wielkość, a może fakt, że na wielu odbywają się międzymiastowe lub międzynarodowe rozgrywki, w których swoje umiejętności prezentują najlepsi z najlepszych. Fani na trybunach wręcz szaleją, kiedy piłka wpada do siatki sportowej, rozpiętej pomiędzy charakterystycznymi słupkami tworzącymi bramkę. Wielkość boiska zależy od tego, czy ma ono profesjonalne przeznaczenie, czy amatorskie, bo prostokątną przestrzeń można wydzielić nawet u siebie w ogrodzie.

Wymiary boiska do gry w nogę

Przepisowo wymiary boiska do gry w piłkę nożną powinny mieścić się w granicach 45-90 metrów na szerokość oraz 90-120 metrów na długość. Jeszcze inne wartości znajdziemy w odniesieniu do boiska piłkarskiego przygotowanego na mecze międzynarodowe – wówczas jest to 68 metrów na 105 metrów. Ważnym elementem są nie tylko linie wyznaczające granice, ale również siatki sportowe – producent, który je dostarcza, również powinien spełniać określone wymogi.

Siatki sportowe na boisku piłkarskim

Na mniejszych przestrzeniach, np. w halach, na orlikach itd. również rozgrywane są mecze skupiające uwagę lokalnych fanów bądź szerszej grupy odbiorców. W każdym z tych miejsc znajdują się zawsze dwa charakterystyczne elementy, czyli bramki. Gdyby pozostawić same słupki, piłka przelatywałaby przez nie, wydłużając znacząco czas rozgrywki i, po prawdzie, męcząc zawodników koniecznością ciągłego podbiegania po nią. Dlatego wymyślono, że piłka będzie wpadać w siatkę, co stanowiło dosłownie strzał w dziesiątkę. Pozostaje jeszcze kwestia piłki wykopywanej bardzo wysoko – na boiskach przed szkołami czy w innych miejscach zdarzało się to regularnie, również nieco utrudniając zabawę. Na szczęście gra w nogę jest bardzo przemyślana i obecnie dobry producent siatki sportowej – taki jak http://www.siatki-kramer.pl/ – zapewnia nie tylko materiał do rozciągnięcia pomiędzy słupkami. Organizatorzy mają do dyspozycji także siatkę na piłkochwyty, które ustawione przy boisku mają za zadanie zatrzymywać piłki. To wpływa na wygodę oraz atrakcyjność każdego meczu.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej