Opony, butelki a nawet lodówka – to finał 18 sprzątania rzeki Drawy

  • Napisane przez  DSI
Fot. Radosław Wawer, Zuzanna Jaroszyńska Fot. Radosław Wawer, Zuzanna Jaroszyńska

Właśnie zakończył się ekologiczny spływ. Biuro turystyczne Mrówka od 18. lat organizuje cykliczną akcję sprzątania rzeki Drawy. Zawsze we wrześniu zaprasza na akcję Czysta Drawa. Każdego roku sprzątają odcinek rzeki Drawy i zaczynają w Czaplinku, nocują w Rzepowie a kończą w Złocieńcu.

Tak było i w tym roku

Osiemnaste sprzątanie rzeki Drawy rozpoczęło się 12 września. Drugi etap odbył się w niedzielę, 13 września.  Ekoturyści w liczbie prawie 50 osób zebrali się w sobotę o 9. rano w Ośrodku Sportów Wodnych w Czaplinku. Stamtąd popłynęli zbierać śmieci w Drawie, a tych nie brakowało.

Pierwszy etap zakończył się w Rzepowie, gdzie organizator przygotował nocleg i posiadówkę. Śmieci zostały odebrane przez gminę Czaplinek, a sprzątających odwiedził Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz.

W Rzepowie odwiedził nas Burmistrz Marcin Naruszewicz, który z okazji 18 spływu przywiózł nam jubileuszowy tort – powiedział DSI Radosław Wawer z Biura Turystycznego "Mrówka"

Kolejny etap to wyprawa do Złocieńca. W niedzielę również setki kilogramów śmieci. Te zostaną odebrane przez spółkę podległą gminie Złocieniec.

W rzece znajdowaliśmy różne rzeczy, butelki, worki, opony, a nawet lodówkę – wspomina Radosław Wawer - Śmieci odbiorą gminy Czaplinek i Złocieniec. Dziękuję, że wsparły nas finansowo.

Akcję wsparły gminy Czaplinek, Złocieniec, powiat drawski oraz stowarzyszenie Przyrodników OSTOJA POMORSKA ostojapomorska.pl

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto