Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Od poniedziałku przerzut wojsk. Potrwają do 25 września. Uważajcie w drodze do Szczecina

  • Napisane przez  DSI
Drawsko Pomorskie, Fot. Archiwum DSI Drawsko Pomorskie, Fot. Archiwum DSI

12 Brygada Zmechanizowana rozpocznie w poniedziałek 14 września przerzut wojsk na poligon drawski. Pierwszy etap potrwa do 18 września. Kolejnego można się spodziewać od 21 do 25 września.

W tych dniach, w szczególności w godzinach porannych oraz popołudniowych można spodziewać się wzmożonego ruchu kolumn wojskowych na drogach Pomorza Zachodniego. Obciążenia będą głownie na drodze krajowej nr 10. W wojskowych kolumnach będą zarówno kołowe transportery opancerzone Rosomak i moździerze Rak, jak również specjalistyczny sprzęt logistyczny oraz łączności.

Zwracamy się więc z prośbą do kierowców, aby nie wymuszać pierwszeństwa nad kolumnami oraz nie wjeżdżać pomiędzy poszczególne pojazdy kolumn (w kolumnie może poruszać się maksymalnie 20 pojazdów, a odległość między przemieszczającymi się kolumnami nie może być mniejsza niż 500 metrów).  Jeżeli na początku i końcu kolumny porusza się pojazd uprzywilejowany  (Żandarmeria Wojskowa lub Regulacja Ruchu), czyli z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, kolumna jest uprzywilejowana i każdy uczestnik ruchu drogowego zobowiązany jest ułatwić jej przejazd informuje kpt. Błażej Łukaszewski  z 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej