Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Od leśników dostaniesz za darmo sadzonkę drzewka. Sprawdź co to za akcja

  • Napisane przez  UM
Od leśników dostaniesz za darmo sadzonkę drzewka. Sprawdź co to za akcja

Mieszkańcy Gminy Złocieniec  podobnie jak w kwietniu br. (przy okazji akcji „Dzień Ziemi”) i latach ubiegłych będą mogli otrzymać sadzonki drzewek (świerka, grabu, jabłoni dzikiej, sosny i jałowca), które będą rozdawane na ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu – naprzeciwko supermarketu STOKROTKA 19 września od godz. 10:00 do ostatniego drzewka. Sadzonki będą rozdawane przez pracowników Nadleśnictwa Złocieniec przy udziale pracowników Urzędu Miejskiego w Złocieńcu. 

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. 

Tego samego dnia akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017r.  Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej