Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jak zmienił się rynek pożyczek online w dobie covid-19?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Jak zmienił się rynek pożyczek online w dobie covid-19?

Osoby, które regularnie korzystały z szybkich pożyczek, przyzwyczaiły się do tego, że pieniądze można otrzymać już w kilkanaście minut po wypełnieniu wniosku. Niestety, od kilku miesięcy sytuacja uległa dużej zmianie przez Covid-19.

  1. Epidemia koronawirusa a rynek pożyczek internetowych
  2. Tańsze pożyczki dzięki niższemu RRSO
  3. Wymagania wobec osób pożyczających pieniądze

Gdzie zatem szukać pożyczek bez zaświadczeń i czy da się załatwić wszystkie formalności bez wychodzenia z domu? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Epidemia koronawirusa a rynek pożyczek internetowych

Nagły wybuch epidemii przełożył się na niepewność rynków. W niektórych branżach doszło do masowych zwolnień, a w innych obniżono wynagrodzenia. Wiele osób chciało więc skorzystać z ofert typu pożyczka przez internet na konto, jednak okazało się, że nie jest to takie proste, jak jeszcze kilka tygodni wcześniej. Ze względu na konieczność uwzględnienia problemów ze spłacaniem pożyczek zaciąganych przez internet, firmy zwiększyły wymogi wobec klientów. Jeżeli więc kogoś interesuje pożyczka bez zaświadczeń, musi pamiętać o konieczności potwierdzenia udokumentowanego dochodu. Nie są to oczywiście jedyne zmiany, jakie koronawirus wymusił na branży pożyczek. Na szczęście nie wszystkie są negatywne, a doskonałym przykładem korzystnej zmiany - z punktu widzenia klienta - jest obniżenie RRSO.

Tańsze pożyczki dzięki niższemu RRSO

Obniżenie oprocentowania pożyczek oraz dodatkowych kosztów przekłada się na niższą rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO), dzięki czemu pożyczając obecnie 1000 złotych w ramach pożyczki online w 15 minut, uzyskasz lepsze warunki niż przed epidemią. Jedynym problemem jest to, że nie każdy otrzyma pozytywną zgodę na udzielenie pożyczki. Najczęściej firmy nie chcą pożyczać wyższych kwot, niż wynosi 30-50% udokumentowanego dochodu danej osoby. Nie warto jednak wpadać w panikę, jeżeli firma z branży pożyczek nie będzie chciała wypłacić pieniędzy. Na rynku działa wiele różnych firm, a każda z nich ma inne wymagania. Tym samym istnieje duża szansa, że za drugim lub trzecim podejściem pożyczki na raty bez zaświadczeń zostaną wypłacone bez żadnych problemów. Pamiętaj jednak, aby korzystać wyłącznie ze sprawdzonych ofert. Wówczas nie musisz się martwić o to, że firma stosuje ukryte opłaty.

Wymagania wobec osób pożyczających pieniądze

Kilka miesięcy temu firmy specjalizujące się w pożyczaniu chętnie wypłacały pieniądze osobom, które miały zadłużenie. Obecnie jednak trudno jest znaleźć pożyczkę (zwłaszcza na większą kwotę), z której mógłby skorzystać ktoś, kto ma negatywną historię kredytową. Tym samym warto pilnować terminów spłat, aby uniknąć później problemów. W celu zbudowania pozytywnej historii można na przykład kupić coś taniego na raty i regularnie spłacać je w terminie. Podobne efekty daje rozsądne korzystanie z karty kredytowej. Wystarczy, że przez kilka miesięcy będziesz terminowo spłacać należności, a firmy z branży pożyczek mogą zaproponować ci pożyczki przez internet na wyższą kwotę. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o nowych zmianach lub znaleźć bezpieczne oferty, odwiedź stronę https://www.pozyczki-24.pl/, gdzie regularnie publikowane są porady związane z pożyczkami. Warto regularnie zaglądać na wspomnianą stronę, ponieważ zamieszczane są tu informacje o atrakcyjnych promocjach przygotowanych przez firmy udzielające pożyczek. Dzięki nim będziesz mógł na przykład skorzystać z darmowej oferty dla nowych użytkowników (wówczas nie ma żadnych dodatkowych opłat i wystarczy oddać taką kwotę, jaką firma przelała na konto klienta).

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej