Medalowy weekend nad jeziorem Żnińskim dla żeglarzy ze Złocieńca

• Napisane przez  DSI

W weekend w województwie kujawsko-pomorskim odbywały się regaty o puchar Żnina. To miejscowość położona między Jeziorem Żnińskim Dużym i Jeziorem Żnińskim Małym.

W regatach wzięli udział młodzi żeglarze z UKS Szkwał ze Złocieńca. Wielu z nich udało się zdobyć miejsca medalowe.

W klasie Optimist dziewcząt 3 miejsce zajęła Matylda Kowalik, natomiast w klasie ISA 407 SENIOR OPEN 2 miejsce wywalczył Bartosz Polonis. Zaraz za nim na 3 miejscu w ISA 407 był Marcin Jarosz.

Szymon Jankowski zdobył 3 miejsce na podium w klasie Laser 4.7, natomiast Antoni Jarosz 3.

Na zawody pojechało 14. Zawodników, dzięki czemu była to najliczniejsza drużyna i oprócz medali wywalczyła namiot dla klubu.