Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Czy tylko fotograf potrzebuje porządnego do pracy aparatu fotograficznego, biurka i komputera ?

  • Napisane przez  Artykuł partnera
Obraz tookapic z Pixabay Obraz tookapic z Pixabay

Przyjęło się, że zawodowi fotografowie pracują na najwyższej jakości sprzęcie. Nie dość, że muszą mieść bardzo dobry i niezawodny sprzęt fotograficzny to obróbka tych materiałów musi być szybka i niezawodna. Tu ważne jest  miejsce pracy. Oczywiste, że dobry komputer do post produkcji, dobrej jakości monitor i co nie zawsze oczywiste dobre biurko i fotel. Dla kogo jeszcze ważne są te elementy pracy. Przyjrzyjmy się zawodom, dla których takie narzędzia są bardzo istotne.

Wydaje się, że to banalne ale dobór odpowiedniego sprzętu fotograficznego to bardzo złożony i trudny proces. Przed fotografem stoi wiele skomplikowanych wyborów, a najważniejszy z nich to wybór systemu. Kiedy wybrać aparat bezusterkowy, lustrzankę. Przed podobnym wyborem stają także blogerzy i vlogerzy, dziennikarze i projektanci. Ci jednak mogą wziąć pod uwagę zaawansowane kompakty.

Fotograf

Czy tylko fotograf potrzebuje porządnego do pracy aparatu fotograficznego, biurka i komputera ?
Fot. Obraz tookapic z Pixabay 

Dla fotografa, który zajmuje się wyłącznie fotografią liczy się jakość, jakość i jeszcze raz jakość obrazka. Powinien się on decydować na możliwe najlepszy dostępny cenowo dla niego sprzęt fotograficzny, a do tego wziąć pod uwagę akcesoria.

Fotograf sportowy potrzebuje szybszych kart pamięci, zapasowego sprzętu i wielu akumulatorów. Fotograf pracujący w modelingu krocie zainwestuje w lampy, statywy i oświetlenie. Fotograf pejzażu zainwestuje w filtry, statywy i systemy do przenoszenia sprzętu.

Wybór aparatów fotograficzny na CENEO

Dla każdego fotografa powinien być istotny sprzęt, na którym obrabia materiały. Fotograf produktowy podobnie jak grafik nie może pozwolić sobie na błędy w kolorach. Koniecznie musi uwzględnić w rozrachunku dobrej klasy monitor i kartę graficzną w komputerze. Fotograf ślubny i fotoreporter bardzo kładą nacisk na tempo pracy i coraz częściej na mobilność rozwiązań. Do tego potrzebują bardzo szybkich urządzeń zarówno stacjonarnych komputerów do pracy w domu jak i mobilnych do pracy w terenie.

Ważne jest też biurko – często pomijany element w pracy. Wydaje się dość śmieszne i bagatelne. Jednak pracując przy niewygodnym, źle dopasowanym, czasem za małym biurku wśród tysiąca różnych barw na ścianach mona liczyć na błędy w pracy. Docenią to zwłaszcza osoby pracujące na wielu monitorach, spędzając na przygotowaniu materiałów wiele godzin. Nie pomijajcie tego elementu.

Oferta biurek w porównywarce CENEO

Vlogerzy i Youtuberzy

Czy tylko fotograf potrzebuje porządnego do pracy aparatu fotograficznego, biurka i komputera ?
Fot. Obraz Lalmch z Pixabay 

Ta grupa chyba najczęściej dyskutuje na temat sprzętu na jakim pracuje. Modne jest prezentowanie sprzętu na którym realizuje się swoje filmy. Jakie potrzeby mają vlogerzy i youtuberzy?

Co oczywiste wszystko zależy od tego jaką jakość materiału chcemy uzyskać. Można zacząć o telefonu i z powodzeniem kręcić ciekawe materiały. Jednak już po niedługim czasie zaczyna nam czegoś brakować. Z pomocą przychodzi montaż. Najwygodniej realizuje się to na dużym monitorze, a najlepiej na więcej niż jednym. W miarę postępu prac zaczyna na laptopie brakować miejsca, inwestuje się komputer i dyski lub NAS. Dlatego warto od razu myśleć o swojej ścieżce rozwoju i nie inwestować w rzeczy dwa lub trzy razy.

Dalej zaczyna brakować nam jakości obrazka i stabilizacji obrazu. Wtedy inwestujemy w aparaty. W chwili obecnej jednak warto inwestować w bezlusterkowce. Coraz częściej potrzebny dron do tego aby materiały były coraz ciekawsze. Vloger najczęściej musi być mobilny i dobrze przygotowany na nieprzewidziane sytuacje. Poukładać wszystko tak aby do siebie pasowało. Mikrofony z aparatami, telefonami, karty pamięci, rejestratory i obiektywy. Często łącząc ze sobą różne systemy przejściówkami i konwerterami.

Dziennikarz ?

Czy tylko fotograf potrzebuje porządnego do pracy aparatu fotograficznego, biurka i komputera ?
Fot. Obraz Free-Photos z Pixabay 

Od tego fachu wymaga się coraz częściej więcej niż tylko i aż profesjonalnego redagowania tematu. Wysyła się go i wymaga aby zastąpił fotografa, a czasem i operatora kamery. Chce się aby przesłał do redakcji swój reportaż z tagami, a materiał video pocięty.

Także on będzie często potrzebował podstawowego aparatu systemowego, zaawansowanego kompaktu lub przyzwoitego aparatu bezlusterkowego. Konieczność przesłania materiału filmowego wymusi i wstępnego przygotowania zdjęć wymusi na nim pracę w programach do obróbki grafiki i video. Ta z drugiej strony musi być szybka i pewna.

Komputery w porównywarce CENEO

A pozostali ?

Czy tylko fotograf potrzebuje porządnego do pracy aparatu fotograficznego, biurka i komputera ?
Obraz Daniel Friesenecker z Pixabay 

Kto jeszcze korzysta z takiego zestawu do pracy. Okazuje się, że projektanci, architekci bardzo często wykorzystują aparat do pracy. Zaraz za tym każdy kto chce pokazywać swoją pracę jako profesjonalną nie może pozwolić sobie na publikację materiałów słabej i średniej jakości. W tej grupie znajdą się artyści, rzeźbiarze a czasem nawet i budowlańcy i będziecie się śmiali, ale nawet i mechanicy czy blacharze.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej