W Czaplinku ruszają pierwsze termomodernizacje domów jednorodzinnych

  • Napisane przez  DSI, UM
W Czaplinku ruszają pierwsze termomodernizacje domów jednorodzinnych

20 sierpnia w gabinecie Burmistrza Czaplinka Marcina Naruszewicza została podpisana pierwsza umowa na pełną termomodernizację budynku jednorodzinnego wraz z trwałą zmianą systemu ogrzewania opartego na węglu.

Wnioskodawcy, który złożył wniosek w czerwcu br. Gmina Czaplinek udzieliła przyznała grant w wysokości 50 000 zł, który zostanie przeznaczony na ocieplenie stropu, wymianę drzwi wejściowych, wymianę okien oraz modernizację instalacji centralnego ogrzewania.

Przyznanie grantu jest możliwe dzięki pozyskanemu przez gminę Czaplinek dofinansowaniu na realizację projektu pn. „Poprawa jakości powietrza poprzez termomodernizację budynków jednorodzinnych na terenie gminy Czaplinek” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 - działanie 2.15 Termomodernizacja budynków jednorodzinnych – Zachodniopomorski Program Antysmogowy.

W dalszym ciągu mogą Państwo ubiegać się o przyznanie grantów na termomodernizację budynków jednorodzinnych wraz z likwidacją źródeł ciepła opartych na węglu i zastąpieniem ich na źródła ciepła niskoemisyjne. Wnioski są przyjmowane do 30 czerwca 2021 r. w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego. Zadania mogą być realizowane nawet do listopada 2021 r. - informuje Katarzyna Kibitlewska, inspektor ds. promocji i turystyki z czaplinekiego ratusza.

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej