Ruszyły procedury przebudowy drogi DW 163 Połczyn-Zdrój - Czaplinek

  • Napisane przez  DSI
Fot. zzdw Fot. zzdw

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił przetarg na I etap przebudowy DW 163 na odcinku Połczyn-Zdrój - Czaplinek.  Według specyfikacji przetargowej przebudowa obejmie, ponad 8-kilometrowy odcinek DW nr 163, na południe od Połczyna- Zdroju.

Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę mocno już wyeksploatowanego ponad 8-kilometrowego odcinka DW nr 163, na południe od Połczyna-Zdroju. Odcinek ten jest pierwszym etapem planowanej w przyszłości przebudowy DW nr 163 między Połczynem-Zdrój a Czaplinkiem. Droga zostanie na tym odcinku poszerzona do normatywnych 7 metrów. Ważna będzie korekta łuków, która poprawi płynność ruchu i widoczność, mówi dyrektor ZZDW Michał Żuber.

DW nr 163 biegnie z Kołobrzegu na południe województwa przez Białogard, Połczyn Zdrój, Czaplinek do Wałcza i węzła z drogą krajową nr 10. Jest to alternatywna trasa nad morze i w okresie letnim jest obciążona dużym ruchem.

Podobnie jak inne projekty RPO będzie to gruntowna przebudowa, dzięki której powstaną nowe zjazdy, włączenia dróg, chodniki, zatoki autobusowe, odwodnienie, przepusty i oświetlenie.Przebudowywany odcinek kończy się przed tzw. odcinkiem osuwiskowym znajdującym się w dolinie 5 jezior, który objęty jest jeszcze opracowaniem.
Termin składania ofert mija 2 września tego roku.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto