Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

76 Rocznica Powstania Warszawskiego – tak ją obchodzono w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Punktualnie o 17. Rozbrzmiały dzisiaj syreny w całej Polsce. To ku czci walczących w Powstaniu Warszawskim. Także w Drawsku nie zapomniano o powstańcach

Organizatorem drawskich uroczystości był Burmistrz Drawska Pomorskiego wraz z Komendantem Garnizonu Drawsko. 1 sierpnia odbyły się one na Placu Konstytucji.

Jeszcze przed 16.00 na terenie Placu Konstytucji udostępniona została plenerowa wystawa Instytutu Pamięci Narodowej „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę”. Na terenie Placu Konstytucji pojawił się sprzęt wojskowy armii polskiej i amerykańskiej.

Przed godz. 17-stą rozpoczął się apel prowadzony przez  Kpt. Roman Szkudlarek i Grzegorza Skurczyńskiego z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Najważniejszymi punktami wydarzenia było podniesienie polskiej flagi narodowej na maszt oraz uruchomienie syren alarmowych symbolizujących wyrażenie hołdu dla uczestników i ofiar Powstania Warszawskiego.

Sami mieszkańcy, a właściwie kibice z FC ZDR wyrazili hołd poległym zapalając race i skandując hasło „Cześć i chwała BOHATEROM”

Zapraszamy do fotorelacji.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej