Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Złocieniec: Żołnierze sprawdzili się w ekstremalnych konkurencjach, dowódca jednostki też podjął wyzwanie

  • Napisane przez  DSI. 2 BZ
Fot. 2BZ Fot. 2BZ

Przeciąganie opony na odległość 50 m, pokonywanie rzeki Drawy różnymi sposobami, pływanie sztafetowe, postawienie namiotu NS 10 czy pokonywanie ośrodka sprawności fizycznej - to tylko kilka konkurencji jakie rozegrano w III zawodach ekstremalnych organizowanych przez 2 Brygadę Zmechanizowaną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z okazji święta.

Do rywalizacji stanęło 12 drużyn w 5 osobowych składach + 1. Zgodnie z powiedzeniem "nie na przód tylko za mną". Na trasę ruszył również dowódca gen. bryg. Arkadiusz SZKUTNIK. Trasę pokonał w niezłym czasie biorąc pod uwagę, że zwiększył stopień trudności i biegł z plecakiem z obciążeniem 10 kg.

Trasa pokonywana w umundurowaniu polowym na dystansie ponad 10 kilometrów w słonecznym dniu była nie do pokonania dla zwykłego śmiertelnika. Na wysoki poziom trudności zawodów składało się wiele czynników: Wysoka temperatura, stopień trudności pokonywanych konkurencji, oraz przerastające ludzkie siły zmęczenie co widać na zdjęciach galeria.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej