Droga 163 (Czaplinek - Wałcz) w przebudowie

  • Napisane przez  DSI na pdstawie inf. zzdw.koszalin.pl
Droga wojewódzkna nr 163 w Broczynie. Fot. Google Map Droga wojewódzkna nr 163 w Broczynie. Fot. Google Map

ZZDW rozstrzygnął przetarg na III etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 163. Po zakończeniu inwestycji cały odcinek między Czaplinkiem a Wałczem będzie zmodernizowany. A trasa jest ważna bo prowadzi z Kołobrzegu do Wałcza i w sezonie letnim odciąża drogę krajową nr 11 - informuje Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie

Był to jeden w dwóch ogłoszonych przetargów na dwa kolejne odcinki drogi wojewódzkiej nr 163. Przetarg wygrała firma SKANSKA SA, która zaoferowała wykonanie robót budowlanych za ponad 13,4 mln zł. W przetargu na modernizację 10-kilometrowego odcinka miedzy Czaplinkiem i Machlinami startowało 6 firm, a ceny wahały się od ponad 13,4 mln zł. do ponad 15,4 mln zł.

Prace przewidują wycinki drzew, roboty rozbiórkowe, ziemne i nawierzchniowe. Przebudowany zostanie odcinek szlakowy i przejazdy przez miejscowości Piekary, Broczyno, Miłkowo i Machliny. W Broczynie i Machlinach ma powstać nowa kanalizacja deszczowa, ponadto w Broczynie będą prowadzone prace mostowe polegające na rozebraniu i budowie nowego przepustu.

Dodajmy, że na początku lipca zakończył się pierwszy etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 163 na odcinku Czaplinek-Wałcz. Była to modernizacja 6,5-kilometrowego odcinka między Glinkami i Wałczem. 

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto