Pożar w Suliszewie

Strażacy gaszą pożar w Suliszewie. Fot. Internauta Strażacy gaszą pożar w Suliszewie. Fot. Internauta

W piątek (25.07) około godz. 18:00 dyspozytor powiatowego stanowiska kierowania przyjął zgłoszenie po pożarze w zakładzie produkcyjnym w Suliszewie. Na miejsce wysłane zostały jednostki z Drawska i Złocieńca.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że ogień jest na tyle groźny, że zachodzi konieczność wezwania dodatkowych strażaków wraz z cysternami z wodą. Niezwłocznie zadysponowano kolejne jednostki oraz wezwano na pomoc cysternę ze Świdwina. Jak mówią strażacy ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Pożarem objęte były materiały łatwopalne, drewno oraz ścinki drewna.  W związku z dużym zapotrzebowaniem wody na moście w pobliżu Dalewa przygotowano specjalny punk czerpania wody.

Na bieżąco uzupełniano wodę w cysternach. Aby opanować ogień podjęto decyzję o wywożeniu z terenu zakładu palących się ścinek drewna na pobliskie pole. Na polu pod kontrolą strażaków dogaszano resztki palącego się drewna.

W działaniach brały udział jednostki z powiatu drawskiego m.in.  JRG Drawsko Pom., OSP Czaplinek, OSP Złocieniec, OSP Rydzewo, OSP Ostrowice, OSP Nowe Worowo, WSP Budowo, WSP Oleszno, JRG Świdwin (cysterna). Prawdopodobnie ogień rozprzestrzenił się z maszyny, która tnie drewna na mniejsze fragmenty. 

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto