Strażnice OSP potrzebują remontów. Teraz mogą skorzystać z GRANTÓW STRAŻACKICH 2020

  • Napisane przez  DSI
Strażacy z OSP Złocieniec podczas gaszenia pojazdu. Fot. Adam Cygan Strażacy z OSP Złocieniec podczas gaszenia pojazdu. Fot. Adam Cygan

Nasi strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych są bardzo aktywni w pozyskiwaniu środków na działalność swoich OSP dlatego sądzimy, że i ten temat bardzo ich zainteresuje. Do tego mają już duże doświadczenie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych i wielokrotnie udowadniali, że potrafią pozyskiwać środki zewnętrzne.

Tym razem Ochotnicze Straże Pożarne mogą liczyć na kolejne wsparcie Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego. Startują Granty Strażackie, dzięki którym strażacy, przynajmniej w części wyremontują swoje remizy. Konkurs ruszył 13 lipca 2020 r.

W programie ogłoszonym przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego o dotację będą mogły ubiegać się jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z  terenu naszego województwa.

– W ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego przekazaliśmy strażakom-ochotnikom przeszło 200 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej oraz środków czystości niezbędnych do udzielania przez straż pomocy – wylicza Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz. – Teraz przyszedł czas na wsparcie ich samych, a dokładniej miejsc, w którym spędzają czas na służbie. Doświadczenie z poprzednich edycji konkursu  „Animator życia społecznego na obszarach wiejskich – OSP ”oraz analiza potrzeb jednostek OSP wpłynęła na decyzję, aby w tym roku skupić się na wykonaniu prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w budynkach OSP.

Jakie są założenia konkursu:

  • Maksymalna kwota dofinansowania w konkursie wynosi 10 tys. zł.
  • Zaplanowane prace remontowe przez OSP powinny być realizowane do 31 grudnia 2020 r.
  • Nabór na Granty Strażackie będzie prowadzony od 13 lipca do 3 sierpnia 2020 r., za pośrednictwem generatora witkac.pl
  • W realizacji zadania wymagane jest zaangażowanie wkładu osobowego, który wymaga wyceny. Przez wkład osobowy należy rozumieć pracę społeczna członków organizacji i/lub wolontariuszy, która nie stanowi kosztu dla organizacji
Remiza OSP w Ostrowicach przed remontem w 2018 r. Fot. Adam Cygan
Remiza OSP w Ostrowicach w trakcie remontu w 2018 r. Fot. Adam Cygan

- Od wielu lat remontujemy naszą strażnicę w Złocieńcu. Udało nam się już zrealizować remont szatni, wymieniliśmy orynnowanie i częściowo udało się nam przeprowadzić remont popieszczeń socjalnych dla strażaków oraz garaży. Pozyskaliśmy środki i zakupiliśmy armaturę do łazienki, teraz szukamy środków na dalszy jej remont. Przed nami m.in. remont pomieszczeń edukacyjnych i jeśli nam się uda złożymy wniosek o dofinansowanie z programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego - wskazuje Arkadiusz Zdun, Prezes OSP Złocieniec.

Wóz bojowy OSP Rydzewo. Fot. Adam Cygan
Wóz bojowy OSP Rydzewo. Fot. Adam Cygan

- Jesteśmy w trakcie remontu dachu i planujemy malowanie strażnicy. Właśnie przygotowujemy się do udziału w konkursie ogłoszonym przez Marszałka. – zapowiada Wiesław Kulbaki, prezes OSP Kalisz Pomorski.

W ostatnim czasie strażacy ochotnicy korzystali z grantów przygotowanych przez marszałka. Dla przykładu w 2019 roku OSP w Siemczynie realizowała programy „Zapalmy się do działania – Młodzieżowa Ochotnicza Drużyna Pożarnicza w Siemczynie” i Postaw na życie – doposażenie jednostki w urządzenie AED”.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto