Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

EXTREME WEEKEND 2020

  • Napisane przez  CSWL
Andrzej BĄK, Mariusz WUDARSKI Andrzej BĄK, Mariusz WUDARSKI

3-4 lipca 2020r. na Strzelnicy Studnica w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbyły się zawody dla strzelców sportowych, żołnierzy, sympatyków strzelectwa.

„Extreme Weekend” przygotowany przez Fundację Las i Woda, redakcję programu „Darz Bór”, Wojskowy Klub Strzelecki Poligon Drawski oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Do współpracy zaprosiliśmy również żołnierzy 14 ZBOT. Jest to, bowiem jedyny w Polsce sprawdzian umiejętności strzeleckich dla myśliwych, strzelców długodystansowych, taktycznych i wojskowych, w którym można sprawdzić się w trafianiu do różnych celów – nie tylko tarcz, umieszczonych na odległościach od 25 do nawet 1000 metrów!

Każdy, kto zdecydował się na wzięcie udziału w naszej imprezie, musiał spodziewać się – NIESPODZIEWANEGO! Już pierwsza edycja pokazała, że często duże doświadczenie strzeleckie, umiejętność trafiania do celów na bardzo dużych dystansach lub perfekcyjne posługiwanie się optyką były niewystarczające by sprostać wymaganiom stawianym przez organizatorów.Pierwszy dzień zawodów to trening strzelecki, podczas którego każdy miał możliwość odpowiedniego ustawienia swojej optyki i broni. Cele umieszczone były na dystansach od 100 do 800 metrów. W nocy uczestnicy mieli szansę wypróbować noktowizory przygotowane przez sponsora imprezy jak również zmierzenia się w turnieju „zgaś latarkę” na odległości 350m.  

Drugi dzień to zmagania turniejowe, gdzie zawodnicy musieli sobie poradzić w trafianiu do celów statycznych, ruchomych i bardzo nietypowych,   ustawionych lub poruszających się na dystansach od 25 do nawet 800 metrów! Strzelanie odbywało się z różnych postaw, które były czasami bardzo zaskakujące! Na trzech osiach strzeleckich przygotowane było kilkanaście stage'ów, gdzie uczestnicy, oprócz swojej broni, zmuszeni byli do trafiania celów przy użyciu broni wojskowej, ale również sportowej- śrutowej. Cała impreza odbyła się w miłej atmosferze tak, aby promować spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu a jednocześnie pokazała uczestnikom, jakim pasjonatem strzelectwa i sportu trzeba być, aby wykonywać zawód żołnierza.   

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej