Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jak zaciągnąć mężczyznę do biblioteki - video

  • Napisane przez  Daniel Puchalski
Fot., film Adam Cygan Fot., film Adam Cygan

Jak przyciągnąć opornych Panów do biblioteki, a gdy już się tam znajdą – jak rozszerzyć ich literackie horyzonty? O tym rozmawiali bibliotekarze z powiatu drawskiego podczas warsztatów zorganizowanych dla bibliotekarzy i bibliotekarek  w ramach projektu „Nie tylko bibliotekarz…”

30 czerwca w Kinie Drawa w Drawsku Pomorskim odbyło się pierwsze z cyklu szkoleń mających na celu poszerzenie umiejętności i kompetencji bibliotekarzy z bibliotek publicznych z Drawska Pomorskiego, Kalisza Pomorskiego, Czaplinka, Złocieńca i Wierzchowa. Uczestnicy zastanawiali się tym razem, jakie potrzeby emocjonalne mężczyzn zaspakajają książki. Poszukiwano sposobów dotarcia do męskiej części populacji oraz zastanawiano się jakie lektury powinny znaleźć się na półkach  bibliotek. Szkolenie przeprowadził Marcin Skrabka z goodbooks.pl, który całe życie zawodowe związany jest z książkami, edukacją kulturalną oraz nowymi technologiami.

Jak zaciągnąć mężczyznę do biblioteki

Projekt „Nie tylko bibliotekarz…” obejmuje zorganizowanie cyklu 9 szkoleń opowiadającym zdiagnozowanym potrzebom środowiska bibliotekarskiego powiatu drawskiego. Szkolenia umożliwią bibliotekarzom uzyskanie nowych umiejętności i kompetencji, a w konsekwencji podniesienie standardów usług oferowanych użytkownikom bibliotek gminnych. 

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej