Drawa I pierwsza, Drawa II na trzecim miejscu w turnieju Waleriana Pytla

  • Napisane przez  Michał Chojnacki, mksdrawa.futbolowo.pl
  • Galeria

Zwycięstwem trzecioligowej Drawy zakończył się XI Turniej im. Waleriana Pytla. Druga drużyna nie pozostała dłużna i wywalczyła trzecią lokatę.

Warunki pogodowe, które należało pokonać tego dnia nie zachęcały do gry. Potworny upał i duchota niestety bardzo wpływała na jakość widowiska jakie mieliśmy możliwość oglądać na obiektach Drawy. Po losowaniu okazało się, że w dwóch półfinałach zmierzą się drużyny: Drawa I - Lech Czaplinek oraz Drawa II - Ina Ińsko. Grano 2x30 minut jednocześnie na głównej płycie oraz na euroboisku. 

Turniej miał być przede wszystkim formą przygotowań do sezonu dla naszych zespołów. Drawa I podejmując Lecha testowała w sumie 6 zawodników. Byliśmy w tym meczu zespołem lepszym jednak nieskutecznym. Pierwszego gola strzelił Przemysław Brzeziański jednak pod koniec spotkania wyrównali goście i do rozstrzygnięcia niezbędne były rzuty karne, które lepiej wykonywała Drawa i dzięki temu awansowała do finału, a Lech miał zmierzyć się z przegranym z drugiego meczu w walce o trzecią pozycję.Drawa II miała zdecydowanie gorsze warunki bo przyszło jej walczyć na sztucznej murawie, która mimo częstego polewania nie była przyjemna dla piłkarzy obu drużyn. Niestety nasze rezerwy nie sprostały Inie Ińsko i przegrały w sumie 1:5, a jedynego gola dla nas strzelił "Sochan". W meczu o trzecią pozycję Drawa II podejmowała Lecha, który wydawał się faworytem meczu. Nasi piłkarze jednak postawili wysoko poprzeczkę dla świeżo upieczonego czwartoligowca i wyszli na prowadzenie 1:0. Strzelcem bardzo ładnego gola został Adam Kozak. Mimo walki niestety Lech doprowadził do wyrównania i wynikiem 1:1 zakończył się ten pojedynek. Do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne jednak goście z Czaplinka postanowili wyjechać do domu. W związku z tym to właśnie Drawa II została trzecim zespołem turnieju.

W finale spotkały się drużyny Drawy I i Iny Ińsko. W tym pojedynku przez cały mecz dominowali trzecioligowcy zwyciężając ostatecznie 3:0. Jedną z bramek dla naszego zespołu zdobył Patryk Korczyński.

Turniej jak co roku miał służyć głównie możliwości ogrania zespołów przed nadchodzącą ligą. W tym roku niestety nie dopisała pogoda jednak mecze mimo wszystko mogły się podobać i wielokrotnie byliśmy świadkami ciekawy akcji i ładnych bramek.Po meczu zgodnie z tradycją prezes Romuald Żukowski wspólnie z burmistrzem Drawska Zbigniewem Ptakiem oraz córką Patrona Turnieju panią Iwoną Pytel nagrodził okolicznościowymi pucharami wszystkie drużyny uczestniczące w tym wydarzeniu. Po części oficjalnej piłkarze, trenerzy, sędziowie i działacze spotkali się przy wspólnym grillu.

Wyniki:

  • Drawa I Drawsko - Lech Czaplinek 1:1 , 4:3 (k)
  • Drawa II Drawsko - Ina Ińsko 1:5

o 3 miejsce:

  • Drawa II Drawsko Lech Czaplinek 1:1 (Lech rezygnuje z karnych)

finał:

  • Drawa I Drawsko - Ina Ińsko 3:0

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto