Nocny Patrol Rowerowy - relacja z 4. Edycji

  • Napisał 
Uczestnicy Nocnego Patrolu Rowerowego. Fot. Tomasz Stasiłowicz Uczestnicy Nocnego Patrolu Rowerowego. Fot. Tomasz Stasiłowicz

Już czwarty raz dsi.net.pl i drawskopomorskie.com zorganizowały Nocny Patrol Rowerowy - rajd rowerowy nocą po terenie gminy Drawsko Pomorskie. Termin rajdu został ustalony na 18 lipca (piątek) godzinę 21:30. Jak widać po zdjęciach do patrolu zgłosiło się kilkadziesiąt osób. 

Wszyscy po przejściu rejestracji, otrzymaniu butonu okolicznościowego zebrali się na odprawie przygotowanej przez organizatorów i funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. Wyjaśniono zasady bezpieczeństwa, a policjanci i policjantki doposażyli rowerzystów, szczególnie tych najmłodszych w elementy odblaskowe. Przed startem fotoreporter DSI Tomasz Stasiłowicz zrobił wszystkim wspólne pamiątkowe zdjęcie i rozpoczął się rajd. 

Trasa była łatwa o długości 28 kilometrów, z którą mógł poradzić sobie każdy. Po rundzie honorowej ulicami Drawska Pomorskiego turyści wjechali na ścieżkę rowerową, a z niej w kierunku Młynowa. Tam trasa wiodła przez Kolonię Mielenko w kierunku Oleszna. Po drodze często spotykane były powracające z poligonu pojazdy terenowe biorące udział w Ralye Breslau. Na rozjeździe Oleszno - Karwice patrol skierował się w kierunku Karwic, a następnie w stronę Leśniczówka Dzikowo. Dalej było Mielenko gdzie grupa skierowała się w stronę Gudowa. W Gudowie odbył się mały postój na plaży i wszyscy wrócili do Drawska Pomorskiego na przystań SKIFF-SLALOM Sławomira Gręziaka. Każdy mógł upiec kiełbaskę i odpocząć po trudach rajdu. Nastąpiło jeszcze oficjalne podziękowanie uczestnikom i losowanie nagrody ufundowanej przez stomatologa Monikę Bogusz.

  • Organizatorzy: Porozumienie DSI (drawskopomorskie.com, dsi.net.pl)
  • Prowadzenie Rajdu: Rafał Rutkowski
  • Sponsorzy: Stomatolog Monika Bogusz, Studio-Rutkowski.pl
  • Obsługa Fotograficzna: Tomasz Stasiłowicz, Adam Cygan
  • Obsługa video: Studio-Rutkowski.pl, Marcin Łukasz (RELACJA WKRÓTCE)
  • Zabezpieczenie: Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim  - dziękujemy

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto