Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Obwodnica w Złocieńcu będzie miała 5 km

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Zatwierdzony został Program Inwestycji dla obwodnicy Złocieńca w ciągu drogi krajowej nr 20. W ciągu najbliższych dwóch tygodni ogłoszony zostanie przetarg przez GDDKiA Oddział w Szczecinie  na opracowanie dokumentacji dla tej inwestycji.

Minister Infrastruktury zatwierdził również aneksy do Programów Inwestycji dla obwodnic Człopy, Szwecji i Wałcza w ciągu drogi krajowej nr 22.

Dla tych inwestycji umowy na prace przygotowawcze zostały podpisane w ciągu ostatniego tygodnia. Powyższe zadania powstaną w ramach Programu budowy 100 obwodnic na drogach krajowych. 

Obwodnica ominie Złocieniec, ale jeszcze nie wiadomo jak

Obwodnica w Złocieńcu będzie miała 5 km

Obecnie droga krajowa nr 20 prowadzi przez samo centrum miasta. Problemem jest przejazd przez linię kolejową, przy którym znajdują się niekorzystnie usytuowane skrzyżowania DK20. Powoduje to problemy z bezpieczeństwem ruchu drogowego i pieszego.

Bieżące działania prowadzone we współpracy z PKP poprawiły warunki ruchu pieszego w tym rejonie, ale prawdziwym rozwiązaniem problemów komunikacyjnych w Złocieńcu będzie dopiero budowa obwodnicy w ciągu DK20.

Szacowana długość obwodnicy to 5 km. Wcześniej dla inwestycji nie były prowadzone żadne prace przygotowawcze, dlatego dokładny przebieg drogi zostanie dopiero określony.  Prace przygotowawcze potrwają przez najbliższe 3 lata.  Planowany harmonogram zakłada ogłoszenie przetargu na projekt i budowę w 2023 roku – informuje Mateusz Grzeszczuk z  GDDKiA

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej