Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Do Złocieńca wybierzesz się z nowym przewodnikiem. Dzisiaj oficjalna prezentacja publikacji Jarosława Leszczełowskiego

  • Napisane przez  DSI
Do Złocieńca wybierzesz się z nowym przewodnikiem. Dzisiaj oficjalna prezentacja publikacji Jarosława Leszczełowskiego

Ponad 215 stron. Setki zdjęć, map i opisów. Tak w skrócie można opisać nowy przewodnik wydany przez Złocieniecki ratusz, którego autorem jest Jarosław Leszczełowski. To już 29 książka znanego regionalisty z Pojezierza Drawskiego.

2500 szt. historii, legend i ciekawostek

Przewodnik historyczny Jarosława Leszczełowskiego nosi tytuł „Złocieniec – Historia, Ciekawostki, Legendy”. Na wydanie publikacji Złocieniec pozyskał fundusze zewnętrzne z PROW, dzięki czemu nakład przewodnika to aż 2500 szt. Do tego Złocieniec wydał już specjalne kalendarze w ilości 1200 szt.

Przewodnik zawiera siedem spacerów tematycznych, czyli przenosimy się w przeszłość, możemy obejrzeć mnóstwo zdjęć i grafik. Do doskonała lektura – mówi Sebastian Kuropatnicki – szef działu promocji złocienieckiego ratusza

Na dzisiejsze spotkanie z nowym przewodnikiem przygotowano specjalną wystawę "Złocieniec na starych fotografiach". Można oglądać ją w holu kina, a każdy uczestnik, który przyszedł na prezentację otrzymał nieodpłatnie przewodnik historyczny i nowy kalendarz.

Przewodnik to całkowicie nowy projekt nad którym pracował Jarosław Leszczełowski. Myślę że autor Was zaskoczy – powiedział Krzysztof Zacharzewski witając zebranych

Jarosław Leszczełowski mówiąc do widzów o tym jak zwiedzać Złocieniec z nową książką prezentował slajdy dodając przy tym wiele nowych szczegółów.

Przewodnik można otrzymać nieodpłatnie w Informacji Turystycznej w Złocieńcu na Rynku. Dzisiaj frekwencja dopisała i nie wszyscy mogli przyjść. Jednak to nic straconego. Będą cztery spacery. Dwa w lipcu i dwa we wrześniu - mówi Sebastian Kuropatnicki

Niestety nie można było z autorem porozmawiać osobiście, lub otrzymać dedykację na przewodniku. Wszystko winien koronawirus. Jarosław Leszczełowski przekazał jednak, że będzie to możliwe podczas wypraw, które zaplanowane są latem i wczesną jesienią. Spacerów będzie aż cztery.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej