2020-07-20 do 26 Warsztaty i koncerty "Za wodą"

2020-07-20 do 26 Warsztaty i koncerty "Za wodą"

Fundacja TAK –Temat Aktualny Kultura we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kaliszu Pomorskim, Czaplineckim Ośrodkiem Kultury w Czaplinku, Złocienieckim Ośrodkiem Kultury w Złocieńcu, Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju oraz przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury realizuje projekt „Za Wodą”. Ideą projektu jest zaangażowanie lokalnych miłośników muzyki do wspólnego występu z profesjonalnym zespołem muzycznym. Cechą charakterystyczną naszego projektu jest wykorzystanie ciekawego instrumentu perkusyjnego pochodzącego z Afryki – calabas, praktycznie nieznanego w naszym kraju, który po polsku nazwaliśmy wodafon. Jest to instrument, który wykorzystuje akustycznie potencjał wody, jednego z najpiękniejszych walorów Pojezierza Drawskiego. Poza tym jest instrumentem intuicyjnym, łatwym w użyciu, nie wymaga długiego procesu nauczania, tak jak w przypadku instrumentów tradycyjnych np. fortepianu, czy skrzypiec. Można na nim mieć radość muzykowania i wykonywania rytmów muzycznych już po jednym dniu warsztatów. Dlatego z myślą o chętnych z Pojezierza Drawskiego zorganizujemy jednodniowe warsztaty, których będzie udzielał mistrz tego instrumentu Włoch – Marco Govinazzo. Przywiezie on ze sobą 10 egzemplarzy wodafonu. Warsztaty będą miały na celu odkrycie radości wspólnego muzykowania i tworzenia nowych brzmień przy pomocy wody i wodofonu.  Oprócz warsztatów w projekcie „Za Wodą” zaplanowane są również koncerty, na których wystąpią nie tylko wybitni polscy muzycy (skład, poniżej) ale również uczestnicy warsztatów, którzy będą wykonywać wspólnie z zespołem muzycznym kilka utworów na wodofonach.

Warsztaty “Za Wodą” odbędą się w czterech miastach Pojezierza Drawskiego:

  • 20.07.2020 o godz. 15.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim,
  • 20.07.2020 o godz. 18.00 w Czaplineckim Ośrodku Kultury w Czaplinku,
  • 21.07.2020 o godz. 17.00 w Złocienieckim Ośrodku Kultury w Złocieńcu,
  • 22.07.2020 o godz. 10.00 w Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju.

Koncerty “Za Wodą” odbędą się w trzech miastach Pojezierza Drawskiego:

  • 24.07.2020 o godz.19 w Miejsko-Gminny Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim,
  • 25.07.2020 o godz.19 w Złocienieckim Ośrodku Kultury w Złocieńcu,
  • 26.07.2020 o godz.16 w Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju.


Skład zespołu:
Noia Lluna – wokal, zdobywczyni Grand Prix The Voice of Polonia 2019.
Marco Govinazzo – wodafon, instrumenty perkusyjne. Włoski Mistrz instrumentów perkusyjnych, występował na wielu europejskich festiwalach. Twórca Centrum Kulturalnego w  Burkina Faso.
Cezariusz Gadzina
– saksofon. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny The European Saxophone Ensemble, który otrzymał zaszczytny tytuł Ambasadora Kultury Unii Europejskiej Występował niemal na całym świecie. Jego płyta The Fifth Element, nagrana z Atom String Quartet została płytą roku 2016 w holenderskim periodyku JAZZISM. Cezariusz Gadzina współpracuje regularnie z gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej, m.in. z J. Steczkowską, K. Cugowskim, A. Piasecznym, R. Rynkowskim, K. Cerekwicką, A. Dąbrowską, H.Młynkową.
Zbigniew Zawadzki – gitara. Jeden z czołowych polskich gitarzystów, współpracował miedzy innymi z Krzysztofem Cugowskim, Justyną Steczkowską, Kasią Kowalską, Kasią Moś ….. 
Robert Kubiszyn – kontrabas i gitara basowa. Współpracował z czołówką polskiego jazzu oraz z wieloma wybitnymi artystami takimi jak Anna Maria Jopek, Grzegorzem Turnauem, Natalią Kukulską ….
Cezary Konrad – perkusja.  Grał z wieloma światowymi gwiazdami między innymi z Pathem Metheny, Randy Breckerem oraz całą czołówką polskiej sceny jazzowej. Wziął udział w nagraniu ponad 100 płyt. Płyta Night in Calisia Włodka Pawlika, z jego udziałem w 2014 roku otrzymała nagrodę Grammy.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto