Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zarząd Powiatu przyznał dotacje na remonty zabytków. Remontowane będą dwa kościoły

  • Napisane przez  Przemysław Radomski
Zarząd Powiatu przyznał dotacje na remonty zabytków.  Remontowane będą dwa kościoły

9 czerwca na posiedzeniu Zarządu Powiatu w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim oficjalnie podpisano umowy dotyczące przyznania dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie  lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

W powiecie drawskim istnieje wiele cennych obiektów, które charakteryzują się szczególnymi cechami, są poszanowaniem tradycji i stanowią tożsamość rozwoju społecznego i kulturowego. Kościoły na terenie powiatu drawskiego wpisane do rejestru zabytków, jako nieodłączny element historii wymagają szczególnej uwagi, a dzięki przyznanym funduszom możliwa będzie poprawa ich stanu technicznego.

Umowy zostały podpisane pomiędzy Powiatem Drawski reprezentowanym przez Stanisława Cybulę – Starostę Drawskiego i Waldemara Włodarczyka – Etatowego Członka Zarządu, a parafiami rzymskokatolickimi z terenu powiatu reprezentowanymi przez księży proboszczów ks. Marka Humeniuka i ks. Wiesława Hnatejkę.

Przyznane dotacje z budżetu powiatu Drawskiego w 2019 r.:

Zarząd Powiatu przyznał dotacje na remonty zabytków.  Remontowane będą dwa kościoły

 

 

Dotacje przyznawane są zgodnie z uchwałą nr Nr XLVII/335/2018 Rady Powiatu Drawskiego z dnia  14 września 2018 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków, położonym na obszarze powiatu, na wniosek zainteresowanych  po spełnieniu kryteriów określonych w tej uchwale.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej