Zakończenie roku maturzystów bez apelu. Świadectwa odebrali w sekretariacie

  • Napisane przez  Joanna Mączkowska
Zakończenie roku maturzystów bez apelu. Świadectwa odebrali w sekretariacie

W ponad siedemdziesięcioletniej historii kaliskiego Liceum po raz pierwszy nie odbyło się tradycyjne pożegnanie abiturientów. Tegoroczni maturzyści, których w tym roku jest 99 odebrali świadectwa w bezpieczny sposób, w pierwszym tygodniu czerwca. Przez kilka dni w różnych godzinach w sekretariacie szkoły zjawiali się młodzi ludzie, aby dopełnić formalności.

To była trudna, ale konieczna decyzja. Zdrowie naszych absolwentów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi stawiamy na pierwszym miejscu. Wiadomo, że najlepszym zabezpieczeniem przed zakażeniem koronawirusem jest rezygnacja ze spotkań i zgromadzeń większej liczby osób. Bezpieczeństwo to nasz priorytet w czasach pandemii - powiedział dyrektor szkoły Maciej Rydzewski.
Kaliskie Liceum, o czym wiedzą najlepiej jego absolwenci i powtarzają to swoim następcom podczas sentymentalnych odwiedzin, otwiera młodym ludziom okno na świat. Obowiązkowe lekcje uzupełniają bowiem liczne nadprogramowe zajęcia i warsztaty, m.in. teatralne, dziennikarskie, muzyczne, fotograficzne, matematyczne, astronomiczne, biologiczne, z zakresu pierwszej pomocy i historyczne.
Zakończenie roku maturzystów bez apelu. Świadectwa odebrali w sekretariacie
Prowadzona tu edukacja wychodzi daleko poza zabytkowe mury szkoły, gdyż jej wychowankowie kształcą się także na zajęciach wyjazdowych w uczelniach Szczecina, Krakowa i Warszawy, a nawet Londynu oraz na poligonie drawskim. Biorą z sukcesami udział w konkursach i zawodach sportowych oraz sportowo - obronnych. Uczniowie z klas dwujęzycznych zdobywają certyfikaty językowe CambridgeEnglish. Najlepsi na najwyższym poziomie C2. Uczniowie technikum informatycznego zdobywają dodatkowe kwalifikacje oraz umiejętności.
Zakończenie roku maturzystów bez apelu. Świadectwa odebrali w sekretariacie
 „Czerwona Szkoła” przyciąga kolejne roczniki uczniów, by zdobywali wszystko co jest na tym etapie kształcenia potrzebne do realizacji życiowych planów i marzeń, czego życzymy również tegorocznym absolwentom.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto