Drawski ratusz zadał pytania o to czego brakuje. Są dziesiątki odpowiedzi i pomysłów

  • Napisane przez  DSI
Drawski ratusz zadał pytania o to czego brakuje. Są dziesiątki odpowiedzi i pomysłów

Dzisiaj przed południem Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim zadał mieszkańcom pytania: Czego nie ma? Co brakuje? Co powinno być? Jednocześnie urząd poprosił o przedstawienie swoich propozycji. Mieszkańcy chętnie zareagowali na pytanie i dosłownie posypały się odpowiedzi. Oto najciekawsze z nich:

Mariusz: PROMENADA

Promenady wzdłuż Drawy. Wiem, ze są działania więc dopinguję, by powstała taka. Od ul. Starogrodzkiej 25 (zejście na wysokości hoteliku p. Czarneckiego), aż daleko za straż pożarną w kierunku Dalewa.

Karol: DOPOSAŻENIE STADIONU

Doposażenia stadionu miejskiego, profesjonalny tartan do biegania zamiast żużlu, skocznia do skoku w dal, rzutnie do kuli i dysku, ..itp. Nie ma gdzie prowadzić zajęć z dziećmi, nauczyć podstawowych dyscyplin lekkiej atletyki.

Krystyna: BRUKOWANA ULICZKA POLNA

Uszanujmy piękna, klimatyczną, brukowaną uliczkę Polną, nie zniszczmy jej i jej pięknych dębów.

Dominika: REMONT ALEJEK PARKOWYCH, PLAŻA W LINOWNIE

Remont alejek parkowych, ławek, więcej kwiatów i porządku w parku. Oczyścić i przywrócić do użytkownika plażę w Linownie- jedyną dla dzieciaków

Florian: MODERNIZACJA OSTROWIC

Przetarg na modernizację kotłowni przy SP Ostrowice to duży plus. Ale należy jeszcze bardziej liczyć się z potrzebami mieszkańców terenów byłej Gminy Ostrowice: remont przepompowni na oczyszczalni, drogi gminne, drogi dojazdowe do pól i posesji. Niektórzy rolnicy nie mają dojazdów na swoje pola (zgłaszali to i do byłego UG i do magistratu), niektórzy mieszkańcy jeziora na drogach dojazdowych. Jeżeli jakiejś sprawy ważnej dla mieszkańców nie rozwiązano za czasów byłej Gminy to należy ją rozwiązać teraz. Jeżeli dostaje się odpowiedź, że dana sprawa nie jest "okolicznością nadzwyczajną" to ciężko mówić, że jest to sposób na ulepszenie czy poprawę.

Teresa: KOSZENIE TRAW

Czas skosić trawy, bo zaraz zakwitną.

Marta: ŚCIEŻKI PIESZEJ WOKÓŁ JEZ. OKRA

Ścieżki pieszej wokół jeziora Okra

Kasia: KOSZE

Koszy na śmieci

Zbigniew: CAŁA LISTA

1.Świateł spowalniających na ul. Złocienieckiej,
2. Bezpiecznych rozwiązań przy innych drogach wlotowych jak. ul. Połczyńska i Starogrodzka
3. Bezpiecznego przejścia dla dzieci przy Szkole Podstawowej nr 2,
4. Ścieżek rowerowych, dookoła j. Okra i do Gudowa,
5. Dalszej rewitalizacji Parku i stworzenie w parku ciekawych miejsc do wypoczynku - 2-3 klomby kwiatowe ub ogrody tematyczne,
6.ogrodu japońskiego na ul. Złocienieckiej koło Dino i chodnika z oświetleniem od ul. Złocienieckiej do ul. Warszawskiej w stronę PKP i PKS,
7. Basenu miejskiego,
8.Stanicy wodnej w centrum miasta,
9. Wypożyczalni sprzętu wodnego przy j. Okra,

Dorota, Anna, Marcin, MIlena: Ścieżek rowerowych

Zdecydowanie ścieżek rowerowych. Świetna jest ze Zlocieńca do Połczyna. Szkoda, że u nas takiej nie ma. Sygnalizacji świetlnej na Złocienieckiej. Od lat się o tym mówi i nic z tego nie ma. Koło szkoły postawiliście i super, ale tu też jest naprawdę niebezpiecznie.

Więcej ścieżek rowerowych. Brakuje fajnego miejsca by móc sobie zrobić piknik albo po prostu usiąść na kocyku z dziećmi czy spotkać się ze znajomymi

Ewa, Halina, Marcin, Fuzel: DROGI, CHODNIKI, OŚWIETLENIE

Brakuje drogi, chodników i oświetlenia na ulicy Karkonoskiej, a także oznakowanego i bezpiecznego przejścia dla pieszych z ulicy Górskiej na Gdyńską.

Chodnika od ul. Złocieniecki ej do Warszawskiej w kierunku dworca PKP, obiecanego od lat Parku Japońskiego , bo obecnie to tylko wybieg dla psów i koszty utrzymania.

Remont drogi sądowej do złocienieckiej te betony i przeprawa dzieci przez kałuże

Remont drogi w kierunku Gudowa.

Karolina: REMONTY KAMIENIC

Rewitalizacja kamienic na Sikorskiego i Obrońców Westerplatte

Izabella: ZADASZENIE NA PLACU ZABAW

Zadaszenia nad placem zabaw w parku.

Oprócz tego pojawiło się wiele, wiele innych pomysłów.

Jakie są Wasze propozycje

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto